2020 m. vasario 21 d.
Paieška
Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius, įm. kodas 191428780. tel. (8 5) 275 0704, (8 5) 275 1223 el. p. tuskulenai@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konkurso laureatų apdovanojimo renginys

Šių metų gegužės 5 d. Vilniuje vyko nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatų apdovanojimo renginys. Konkursas vyko jau 17-tą kartą, jame šiais metais dalyvavo 821 mokinys iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Mokiniai konkursui siuntė įvairių meninių formų darbus: rašinius, eilėraščius, piešinius, rankdarbius, filmus, dainas, prezentacijas. Apdovanojimo renginyje dalyvavo pirmų vietų laimėtojai ir juos paruošę mokytojai.

Renginio dieną, lydimi saulės ir geros nuotaikos renginio dalyviai aplankė Genocido aukų muziejų ir Lietuvos Respublikos Seimą. Šventinės dienos kulminacija tapo apdovanojimo renginys Vilniaus mokytojų namų Svetainėje. Puikią nuotaiką dovanojo renginio vedėja, aktorė Marcelė Sirgedienė, bei susirinkę garbūs svečiai. Renginio dalyviams sveikinimo žodį tarė LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius, istorikas Arūnas Bubnys. Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės patarėjas Valdas Kilpys pasveikino renginio dalyvius ir dešimčiai laureatų ir mokytojų įteikė kvietimus keliauti į Strasbūre esantį Europos Parlamentą.

Sveikinimo žodį taip pat tarė Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijos nukentėjusių asmenų teisės ir reikalų komisijos pirmininkas ir tremtinys Juozas Olekas. LR Švietimo ir mokslo ministerijos vyriausias specialistas Rimantas Jokimaitis ne tik pasveikino mokinius laimėjus prizines vietas, tačiau ir pasidžiaugė jų pilietiškumu, istorijos įamžinimo darbu.

Sveikinimo žodį tarė rezistento, politiko, kovotojo už laisvę, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjo, daugelio knygų autoriaus anūkas, istorikas Antanas Terleckas. Į apdovanojimo renginį atvyko Elena Bradūnaitė, Kazio Bradūno dukra. Pasidalinusi savo patirtimi gyvenant išeivijoje, ji, neabejotinai, įkvėpė gerbi ir mylėti savo kalbą ir tėvynę. 2017-ieji – Kazio Bradūno metai, todėl pokalbį su auditorija E. Bradūnaitė baigė būtent šio poeto eilėmis. Savo apsilankymu konkurso laureatų apdovanojimo renginį pagerbė ir Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis.

Renginyje netrūko ir muzikos. Susirinkusius dalyvius džiugino ir jaudino aktoriaus Giedrius Arbačiausko dainos. Savo kūrinius atliko dainų konkurso laureatai: Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie atliko dainą „Atėjo vakaras“, Tauragės Versmės gimnazijos mokinės, kurios atliko dainą „Tu man viena“ ir Alytaus r. Simno gimnazijos mokiniai, kurie atliko dainą „Paklauskime savęs“.

Konkurso nugalėtojai ir juos ruošę mokytojai buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, konkurso partnerių ir rėmėjų įsteigtomis dovanomis. Taip pat buvo įteikti ir specialūs konkurso partnerių prizai. Lietuvos kariuomenės vado įsteigtas apdovanojimas atiteko Julijai Tiškutei iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos už darbą „Prisiminimai nuotraukose“ (mokytoja Virginija Samulevičienė). Lietuvos kariuomenės vado padėka skirta Žymantui Averkai iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos už darbą „Partizanas girios glūdumoj“ (mokytoja Virginija Samulevičienė), bei jų mokytojai.

Apdovanojimus įteikė Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Mindaugas Neimontas. Pilietinio aktyvumo skatinimo prizas įsteigtas Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos skirtas Gabrielai Macuk, Gabrielai Pavtel, Rafal Paškevič iš Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos už darbą „Asmens laisvės ir draudimai Sovietų Sąjungoje: partizano Bronio Eivos dukros Rūtos Eivaitės gyvenimo istorija (1944-2011)“ (mokytojos Eleonora Mialdun ir Ilona Ewa Lewandowska). Apdovanojimą įteikė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos Pilietinio pasipriešinimo skyriaus vedėja Audronė Kaladžinskienė. Nuoširdžiai dėkojame konkurso partneriams už papildomą mokinių skatinimą domėtis šiomis temomis.

Dar kartą norime nuoširdžią padėką išreikšti konkurso partneriams LR Švietimo ir mokslo ministerijai, Krašto apsaugos ministerijai, Lietuvos kariuomenei, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentui prie krašto apsaugos ministerijos. Taip pat nuoširdų dėkui tariame Vilniau mokytojų namų direktorei ir visam kolektyvui už ilgametį bendradarbiavimą ir galimybę rengti šventinį koncertą Svetainėje.

Taip pat labai dėkojame dovanas konkurso laureatams ir jų mokytojams įsteigusiems rėmėjams: Lietuvos respublikos Seimui, Krašto apsaugos ministerijai, Europos parlamento narės Laimos Andrikienės biurui, Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo biurui, Vilniaus miesto savivaldybei, AB „Telecentrui“, leidyklai „Briedis“, žurnalui „Vyzdys“, kojinių fabrikui „Skinija“, Studio Mitkus, Go Vilnius. Savo parama padedate išsaugoti ir įamžinti Lietuvos istoriją ir auginti jaunosios kartos patriotiškumą.
Konkurso rėmėjai ir partneriai
 
 
 
 
 [ 1 ]  2 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”