2020 m. birželio 3 d.
Paieška
Žirmūnų g. 1F, LT-09239 Vilnius, įm. kodas 191428780. tel. (8 5) 275 0704, (8 5) 275 1223 el. p. tuskulenai@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginių archyvas - 2010 m.
2010 m.
 • Gruodžio 16 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko renginys, skirtas apžvelgti šių metų Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų darbo išvykoms į Rusijos Federaciją. Tai buvo paskutinis teminio ciklo apie ekspedicijas ir keliones į Sibirą ir Rusijos Federaciją renginys.
  Atminimo programų skyriaus darbuotoja Violeta Životkevičiūtė pristatė išvyką į buvusį lagerį, o dabar – memorialinį muziejų „Permė-36“ Permės srityje, to paties skyriaus darbuotoja Regina Stasiškytė supažindino su tarptautine konferencija, vykusia Sankt Peterburge, o Genocido aukų muziejaus direktorius Eugenijus Peikštenis išsamiai apžvelgė kelionę į Kareliją. Renginyje buvo pristatyta ir šių metų bendrijos „Lemtis“ organizuota ekspedicija į Permės sritį.
  Renginio organizatoriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), Bendrija „Lemtis“.

   

   


 • Gruodžio 2 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko projekto „Misija Sibiras“ pristatymas. Tai jau antras pristatymas iš rengiamo istorinio ciklo apie ekspedicijas į Sibirą ir Rusijos Federaciją. Pristatyme savo įspūdžiais dalijosi 2010 m. ekspedicijos į Rusijos Federacijos Sverdlovsko sritį dalyvis Robertas Ožalinskas. Jis vaizdžiai ir su deramu rimtumu papasakojo apie ekspedicijos metu nuveiktus darbus, susitikimus su Rusijoje gyvenančiais lietuviais tremtiniais, pasidalijo savo vidiniais išgyvenimais lankantis lietuvių tremties vietose.
  Pasibaigus pristatymui, buvo rodomas filmas apie 2009 m. vykusią projekto „Misija Sibiras“ ekspediciją į Kazachstaną.
  Projekto „Misija Sibiras“ pristatymo metu buvo atidaryta fotografijų paroda apie šių metų ekspediciją į Sverdlovsko sritį, kuri veiks iki šių metų pabaigos.
  Maloniai kviečiame ją aplankyti.
  Renginio organizatoriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

   

   


 • Lapkričio 25 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko atminimo vakaras Jadvygos Bieliauskienės pirmosioms mirties metinėms paminėti.
  J. Bieliauskienė buvo aktyvi antisovietinio pasipriešinimo dalyvė, politinė kalinė, kovotoja už religijos laisvę. 1948 m. buvo suimta ir išsiųsta į lagerį, kuriame kalėjo aštuonerius metus. Grįžusi į Lietuvą, ji įsitraukė į Eucharistijos bičiulių veiklą, bendradarbiavo leidžiant ir platinant Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką. 1982 m. buvo suimta antrą kartą ir kalinta lageryje iki 1986 m. pabaigos. Po tragiškųjų 1991 m. sausio 13 d. įvykių J. Bieliauskienė įkūrė Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios broliją.
  Atminimo vakare dalyvavo J. Bieliauskienės sūnus Žilvinas Beliauskas, renginyje apsilankė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, europarlamentaras, Tėvynės sąjungos garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, kiti svečiai.
  Renginio metu buvo galima apžiūrėti J. Bieliauskienės piešinių parodą.

   

   


 • Lapkričio 18 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko projekto „Misija Sibiras“ pristatymas. Jame dalyvavo 2010 m. vasaros ekspedicijos į Rusijos Federacijos Sverdlovsko sritį dalyvės Indrė Vainalavičiūtė ir Jurgita Stasiukaitytė. Merginos su dideliu užsidegimu pasakojo apie šią išvyką, dalijosi patirtimi ir rodė parsivežtas fotografijas.
  Po pristatymo, buvo rodomas 2008 m. sukurtas filmas apie „Misija Sibiras“ ekspediciją į Krasnojarsko kraštą ir Irkutsko sritį.
  Renginio organizatoriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

   

   


 • 2010 m. rugsėjo 28 d., antradienį, 16 val., minint Tuskulėnų aukų atminimo dieną, LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčioje-kolumbariume vyko oficialus aukų pagerbimas.

   

   


 • Liepos 10 ir 15 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso dvaro rūmuose vyko koncertai, skirti politiniams kaliniams ir laisvės kovų dalyviams atminti.
  Du vakarus koncertuose skambėjo XIX a. muzika, atliekama jaunųjų vasaros akademijos studentų. Klausytojai turėjo galimybę išgirsti jaunuosius talentus iš Lietuvos, Rusijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kt.
  Muzikai taip pat dalyvavo Vilniuje liepos 7–17 d. vykusiame festivalyje „Naujoji muzikų karta“. Dešimt dienų iš eilės talentingiausi atlikėjai iš viso pasaulio pasirodė su solinėmis ir kamerinėmis programomis, o dienos metu dalijosi savo patirtimi ir žiniomis vesdami meistriškumo ir individualias pamokas festivalio akademijoje dalyvausiantiems studentams.
  Rengėjai: LGGRTC ir VšĮ „Naujoji muzikų karta“.

   

   


 • Birželio 17 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko renginys, skirtas Gedulo ir vilties dienai paminėti. Jame dalyvavo ir savo patirtimi pasidalijo keliautojas, fotografas, operatorius, ekspedicijų į Sibirą organizatorius ir dalyvis, bendrijos „Lemtis“ narys Gintautas Alekna. Vienas iš jo bendražygių Tomas Kazulėnas pasakojimu ir fotografijomis pristatė 2009 m. ekspediciją į Komijos Respubliką. O parodyti dokumentiniai filmai „Epochos sargybinis“, „Lokčimlagas“ įrodė, kad yra puoselėjamas politinių kalinių ir tremtinių atminimas.
  Renginyje apsilankė ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Europos Parlamento narys, Tėvynės sąjungos garbės pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, kuris džiaugėsi bendrijos „Lemtis“ organizuojamomis ekspedicijomis ir puoselėjama lietuvių tautos atmintimi.
  Renginio metu dalyviai apžiūrėjo Genocido aukų muziejaus parengtą kilnojamąją parodą „Smurto kronika: Lietuva 1939–1941 metais“.

   


  Abezės memorialinės kapinės (2009)
  Gintauto Aleknos fotografija

   


 • Birželio 3 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko amerikiečių prodiuserinės kompanijos „Domain Productions“ dokumentinio filmo „The Red Terror on the Amber Coast“ (Raudonasis teroras gintarinėje pakrantėje) peržiūra bei susitikimas su vienu filmo kūrėju amerikiečių rašytoju David O’Rourke.

     


 • Gegužės 27 d. LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko leidinio „Lietuvos gyventojų genocidas“ III tomo pristatymas. Renginys buvo skirtas 1948 m. vykdytų represijų aukoms atminti.
 
Jame dalyvavo ir pasisakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Arimantas Dumčius, LR Seimo narys, minėtosios komisijos narys Algis Kazulėnas, LR Seimo narė Vilija Aleknaitė Abramikienė, LGGRTC Archyvinio vardynų skyriaus vedėja Rita Godliauskienė, 1948 m. tremtinys Matas Kirlys. Renginį papuošė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos auklėtiniai, sudainavę lietuvių liaudies bei savo kūrybos dainas. Po renginio Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčioje-kolumbariume buvo pagerbtas 1944–1947 metų sovietinio genocido aukų atminimas.
 • Gegužės 17 d., minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko parodos „Kelias į laisvę“ atidarymas. Jame dalyvavo ir pasisakė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos Respublikos Seimo narys Saulius Pečeliūnas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarė, Signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Kazimieras Motieka, Lietuvos Respublikos Seimo narė Dalia Kuodytė, Lietuvos Respublikos Seimo Kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė. Skambant partizanų dainoms svečiai susipažino su paroda „Kelias į laisvę“.
 • Balandžio 23 d., minint I Pasaulinio karo metais Turkijos Osmanų imperijos įvykdyto armėnų tautos genocido 95-ąsias metines, LGGRTC Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko minėjimas ir parodos „Armėnų genocidas. 1915 metai“ atidarymas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras šį renginį organizavo kartu su Lietuvos armėnų sąjunga.

   

   

 • Kovo 19 d., minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko Dimitrijaus Vyšomirskio fotografijų parodos atidarymas. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras organizavo šią parodą kartu su Palangos viešąja biblioteka.

   

   

 • Vasario 12 d., minint Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko tautodailininko Mykolo Dirsės tapybos darbų parodos atidarymas.

   

   

 • Sausio 29 d. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko tarptautinio edukacinio projekto „Sielvarto stotys“ pristatymas. Jo metu dirbtuvių dalyviai pasidalino mintimis apie projektą ir supažindino visuomenę su būsimų meno objektų idėjomis.

   

   

 • Sausio 14 d., minint Laisvės gynėjų dieną, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje įvyko parodos „Mes buvome ten“ atidarymas.

   

   


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”