2020 m. birželio 4 d.
Paieška
Aukų g. 2A, LT-01113 Vilnius, Įm. kodas 191428780, tel./faks. (8~5) 249 8156, el. p. muziejus@genocid.lt
Versija spausdinimui
Pilietinis antisovietinis pasipriešinimas: 1954–1991 metai

Nuslopinus ginkluotą antisovietinį pasipriešinimą, tauta ir toliau priešinosi sovietų primestai santvarkai, jų diegtai ideologijai ir gyvensenai.

Vaizdinė medžiaga, autentiški atsišaukimai bei dokumentai, periodiniai ir kiti savilaidos leidiniai supažindina su spontanišku tautiniu pasipriešinimu, XX a. septintajame–aštuntajame dešimtmečiuose išryškėjusiomis pasipriešinimo sąjūdžio kryptimis ir joms atstovavusiomis pogrindžio organizacijomis. Nušviečiamas ir „dainuojančiąja revoliucija“ vadinamas tautinis atgimimo sąjūdis, pasibaigęs Nepriklausomos valstybės atkūrimu.


Ekspozicijos fragmentas

KGB fotolaboratorija

Sovietinio represinio aparato egzistavimo dešimtmečiais šiame kambaryje buvo KGB fotolaboratorija. Čia ryškintos, fiksuotos ir džiovintos juostos, iš kurių vėliau pagamintose nuotraukose buvo užfiksuota ne tik pogrindžio leidiniai, atsišaukimai, sekami asmenys ar nesankcionuoti susibūrimai, bet ir pačių KGB pareigūnų darbo bei švenčių akimirkos.Už stiklo pertvaros eksponuojama išlikę baldai, įranga, atkurtos kai kurios interjero detalės.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”