2019 m. rugsėjo 18 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Žmogaus teisės asmens duomenų apsaugos srityje

Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir kitose ES valstybėse narėse, vyksta asmens duomenų apsaugos reforma.

Ruošiamasi nuo 2018 m. gegužės 25 d. pradėti taikyti naują tiesioginio taikymo teisės aktą – Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, kuriame dar kartą patvirtinama, kad fizinių asmenų apsauga tvarkant asmens duomenis yra pagrindinė teisė, todėl kiekvienas asmuo turi teisę į savo asmens duomenų apsaugą.

Svarbu ne tik tobulinti asmens duomenų apsaugos teisinę sistemą, bet ir padėti žmonėms suprasti, kokias teises jie turi ir kaip gali jas apginti, todėl Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, siekdama paskatinti žmones labiau pažinti ir domėtis savo asmens duomenų apsaugos srities teisėmis, parengė atmintinę „Jūsų teisės asmens duomenų apsaugos srityje, kai jūsų asmens duomenys naudojami profesiniais tikslais“ ir skrajutę „Jūsų teisės asmens duomenų apsaugos srityje“.


Atmintinė „Jūsų teisės asmens duomenų apsaugos srityje, kai jūsų asmens duomenys naudojami profesiniais tikslais“ (.pdf)

Skrajutė „Jūsų teisės asmens duomenų apsaugos srityje“ (.pdf)
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”