http://genocid.lt/centras/lt/618/c/

Edukacinė programa „Atverta istorija

LGGRTC Genocido aukų muziejus ir Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas kviečia organizuotas Lietuvos mokinių ir studentų grupes dalyvauti edukacinėje pilietinio ir tautinio ugdymo programoje „Atverta istorija“. Ši programa supažindina su XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istorija: Sovietų Sąjungos įvykdyta Lietuvos okupacija ir aneksija, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo, sovietų valdžios vykdytomis represijomis, pastangomis išsaugoti tautinę savastį okupuotoje Lietuvoje, kalinimo ir tremties vietose, kasdieniu žmonių gyvenimu totalitarinio režimo, kuris įvairiomis priemonėmis siekė sukurti naująjį sovietinį žmogų – homo sovieticus, sąlygomis.


Edukacinę programą sudaro teminės ir apžvalginės ekskursijos, edukaciniai užsiėmimai ir dokumentinių filmų peržiūros. Veikla organizuojama atsižvelgiant į mokinių amžių ir mokytojų pageidavimus.


Visuose edukaciniuose užsiėmimuose numatytos praktinės savarankiško darbo užduotys, diskusijos, kurių metu ugdomi dalyvių gebėjimai dirbti ir analizuoti istorinius šaltinius, savarankiškai interpretuoti praeities įvykius.


Vykdant edukacinės programos ,,Atverta istorija“ sklaidą, organizuojami jos pristatymai mokyklose ir vasaros stovyklose.


Programa Genocido aukų muziejuje
Programa Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekseLeidinukas "Edukacija Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre" (parsisiųsti .pdf, 12,2 MB)