2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos pristatymas Marijampolėje

„Traukinio į mirtį pėdsakais. Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“ knygos pristatymas Marijampolėje

Spalio 27 d. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus Bulotų namuose (P. Vaičaičio g. 16) buvo pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išleista knyga „Traukinio į mirtį pėdsakais. Kazimieras Skučas istorijos akivaruose“. Jos autorė – žurnalistė, tarpukario Lietuvos vidaus reikalų ministro Kazimiero Skučo dukterėčia Virginija Skučaitė.

Renginyje dalyvavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vedėjas istorikas Rytas Narvydas. Jis ne kartą su knygos autore vyko į Maskvą atlikti istorinių tyrimų apie K. Skučą. Su Marijampolės krašto žmonėms bendravo filmo „Traukinys į mirtį“ režisierius Virgilijus Kubilius ir viena iš knygos redaktorių Regina Pupalaigytė.

Knygoje glaustai, argumentuotai, nuosekliai pasakojama, kada, kodėl ir kaip buvo suimti vieni pirmųjų sovietinių represijų aukų K. Skučas su Saugumo departamento direktoriumi Augustinu Povilaičiu, kaip jie buvo vežami į Maskvą, ten tardomi, kalinami ir nužudyti. Knyga gausiai iliustruota istorinėmis nuotraukomis, pateikti K. Skučą pažinojusių žmonių, artimųjų liudijimai. Šis leidinys nuosekliai pratęsia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro įamžinimo darbus, vykdomus okupacinių režimų nusikaltimų istorinius tyrimus.

Renginio metu buvo rodomi dokumentinio filmo „Traukinys į mirtį“ fragmentai apie tragiško likimo paskutinį tarpukario Lietuvos vidaus reikalų ministrą generolą K. Skučą bei nuotraukos iš V. Skučaitės kelionių į Maskvą, į specialųjį NKVD objektą „Komunarka“, ieškant generolo K. Skučo palaikų užkasimo vietos.


Nuotraukos LGGRTC darbuotojų

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”