http://genocid.lt/centras/lt/3426/a/

Ekskursija Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse

Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse lankėsi Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos bendruomenės narai

Spalio 6 d. Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos Tolerancijos ugdymo centro komanda lankėsi Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Svečiams buvo surengta ekskursija susipažinti su projektu „Homo sovieticus“. Tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro naujai atidaryta muziejinė ekspozicija, kurios tikslas – atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones ir tuo tikslu kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką ir jos produktą – sovietinį pilietį.

Paminėtina ir tai, kad Lietuvos visuomenei 2021 m. rugsėjo 21 d. Tuskulėnų dvaro rūmuose buvo atidarytas naujas LGGRTC (Centro) muziejus „Projektas – Homo sovieticus”.

Ekspoziciją “Projektas- HOMO SOVIETICUS” sudaro penkios temos atskirose salėse rodomos temos: kultūros, moralės ir vertybių kaitos, religijos, tapatybės transformacijos ir kasdienybės. Taip pat įrengta atskira erdvė – simbolinė „Prisiminimų alėja, kurioje demonstruojami konkrečių asmenybių, gyvenusių sovietų laikais, ar ideologizuotų apibendrintų tipažų portretai ir pristatymai.

Viešnagės akimirkas Tuskulėnuose įamžino dr. Raimondas KaminskasDaugiau nuotraukų mūsų Facebook paskyroje