http://genocid.lt/centras/lt/3420/a/

Kaune bus minimos 1951-ųjų spalio trėmimų metinės

Spalio 2 d. (šeštadienį) Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kauno skyrius, V. Pūtvio-Putvinskio klubas ir Lietuvos šaulių sąjunga kviečia visus norinčius drauge paminėti didžiųjų tremčių kodiniu pavadinimu „Ruduo“ 70-metį. 1951m. spalio 2 d. Lietuvoje prasidėjo masiniai gyventojų trėmimai, kurių metu į Krasnojarsko kraštą ištremta daugiau nei 16 tūkst. žmonių, tarp jų net apie 5 tūkst. vaikų. Tų trėmimų iš Lietuvos sudarė beveik 50 proc. visų tremtį patyrusių Sovietų Sąjungos respublikų gyventojų. Šie 1951 metų trėmimai įvykdyti tik Lietuvoje – Latvijoje ir Estijoje jų nebuvo.

Paminint šią svarbią Lietuvos istorijai dieną, Kaune 9.30 val. bus padėtos gėlės prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo. 10 val. bus aukojamos šv. Mišios Šv. Mykolo Arkangelo (Įgulos) bažnyčioje. 11 val. prasidės minėjimas, skirtas 70-osioms trėmimo metinėms paminėti LPKTS salėje (Laisvės al. 39, IIa, Kaunas).

Pranešimą „Raudonojo teroro paroda Lietuvoje“ skaitys dr. Aušra Jurevičiūtė. Apie 1951 metų spalio trėmimus kalbės ir pranešimą skaitys Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyriausiasis istorikas Andrius Tumavičius.

Renginyje bus pagerbti „Misija Sibiras“ dalyviai. Muzikinę programą dovanos smuikininkė Milda Čepinskienė.

Minėjimo svečius ir dalyvius kvies aplankyti ir LPKTS patalpose veikiančias XXVII knygos mėgėjų draugijos narių parodas: Europos Parlamento L. Mažylio „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“ ir R. Vainoros „Lietuvos kova už laisvę 1794–1993“ bei tekstilininkės I. Piliutytės „Lietuvos raštijos pradininkai.