http://genocid.lt/centras/lt/3391/a/

Tuskulėnų dvaras – Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos narys

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos visuotiniame rinkiminiame susirinkime atstovauta Tuskulėnų dvarui, kurio valdytojas – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Į renginį 2021 m. rugpjūčio 20 d. vyko Tuskulėnų Rimties parko memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė.

Į Kelmės dvarą, kuriame įsikūręs Kelmės krašto muziejus, susirinko daugiau kaip pusės asociacijos narių atstovai, kurie savo balsais patvirtino 2020 m. asociacijos veiklos ir finansines ataskaitas bei dvejų metų kadencijai pratęsė Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos valdybos įgaliojimus.

Asociacijos prezidentu perrinktas Gintaras Karosas žadėjo stiprinti ryšius su Kultūros paveldo departamentu, ieškoti būdų ir toliau skatinti dvarų kultūros atgaivinimo programas, ieškoti materialinės pagalbos privačių dvarų atvėrimui visuomenei.

Tuskulėnų dvaras, kartu su Lietuvos pilių ir dvarų asociacija teikia siūlymus dėl teisės aktų, susijusių su Lietuvos pilių ir dvarų kultūros paveldo apsauga, propaguoja dvarų kultūros tradicijas, įsitraukia į turistinių maršrutų sudarymą.

Taip pat domimasi ir dalyvaujama pilių ir dvarų kultūros paveldo studijomis ir moksliniais tyrimais, senųjų amatų ir tradicinių verslo šakų, puoselėtų Lietuvos pilyse ir tyrimais ir jų išsaugojimu, rengiamos konferencijos ar kiti renginiai, bendradarbiaujama su kultūros, meno, mokslo, tarptautinėmis organizacijomis.

Artimiausiu metu planuojama sukurti ir ištransliuoti 3 kultūrines istorines laidas, pasakojančias Tuskulėnų dvaro ir Baltojo dvarelio (P. Valicko vilos) istoriją, reikšmę visuomenei ir dabartį.

Daugiau apie Tuskulėnų dvarą sužinosite čia.


Tuskulėno rimties parko memorialinio kopmplekso svetainė: www.tuskulenumemorialas.lt


Daugiau nuotraukų mūsų Facebook paskyroje