2021 m. rugsėjo 23 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
LR Seimo paskelbtų kardinolo Vincento Sladkevičiaus metų renginys

Ketvirtadienį Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse (Žirmūnų g. 1F, Vilnius) vyks kardinolo Vincento Sladkevičiaus 100-ųjų gimimo metinių minėjimas. Renginys, kurio pagrindiniai organizatoriai – Utenos kultūros centras ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras – skirtas įamžinti garbaus Šventosios Romos katalikų dvasininko asmenybę, jo veiklos nuopelnus tikėjimo ir valstybės laisvei.

Prie renginio koncepcijos, žinios apie jį sklaidos reikšmingai prisidėjo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila, surengęs LR Seime spaudos konferenciją.

Pasak spaudos konferencijoje dalyvavusio Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinio direktoriaus dr. Arūno Bubnio, kardinolo Vincento Sladkevičiaus atmintis yra svarbi ne tik tikinčiųjų bendruomenei, bet ir naujausių laikų istorijos tyrinėtojams. Istoriniai liudijimai ir faktai verti istorikų darbo, tad renginyje mokslinį pranešimą pateiks centro istorikas dr. Artūnas Grickevičius.

„Kaip renginio vienas organizatorių kviečiu tuos, kuriems įdomi naujausių laikų istorija, atvykti į renginį ir atnaujinti žinias, pasiklausyti meninės programos, kurią parengė Utenos kultūros centras“, – spaudos konferencijoje kalbėjo centro vadovas.

Signataras Zigmas Vaišvila akcentavo susitelkimo ir susitaikymo svarbą, kurią neša gerbiamo kardinolo asmenybės šviesa.

Spaudos konferencijoje atsakyta į klausimus dėl interneto svetainės www.kgbveikla.lt.

Primintina, kad renginiams pastatų viduje vis dar taikomi su COVID-19 prevencija susiję saugumo reikalavimai, tad norinčiuosius patekti į nemokamą koncertą, apžiūrėti dokumentinę parodą, išklausyti pranešimus apie kardinolo Vincento Sladkevičiaus asmenybę ir veiklą, jo nuopelnus Lietuvos valstybei ir tikinčiųjų bendruomenei bei išgirsti istorikų ir visuomenininkų diskusiją dėl dvasininkų atminimo įprasminimo, įamžinimo klausimų, prašome iki 2021 m. rugpjūčio 19 d. (ketvirtadienio) 11.00 val. registruotis el. paštu komunikacija@genocid.lt.

Renginyje prašysime dėvėti veido kaukes. Minėjimo pradžia 13.00 val. Planuojama trukmė – iki 15.00 val.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”