2021 m. rugsėjo 23 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Patalpų paieška

Genocido ir rezistencijos tyrimo centras Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos prašymu ieško patalpų Kauno Tremties ir rezistencijos muziejaus eksponatams.

Praėjusį trečiadienį Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento vyresnysis patarėjas Eugenijus Peikštenis ir generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytas Lukšys susitiko su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos vadovybe Kaune. Genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovus priėmė Gvidas Rutkauskas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos pirmininkas, taip pat Vladas Sungaila, šios sąjungos Kauno skyriaus vadovas. Susitikime dalyvavo ir politikė Vincė Vaidevutė Margevičienė.

Susitikimo metu aptartos Rezistencijos ir tremties muziejaus įkūrimo Kauno mieste perspektyvos. Patalpas surasti įsipareigojo Genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

2016 metų dvišalio bendradarbiavimo sutartis su šia Centrui svarbia ir aktyvia rezistentų organizacija papildyta susitarimu, kad įsikūrus naujam muziejui Kaune jame būtų eksponuojami kauniečių politinių kalinių ir tremtinių Okupacijų ir laisvės kovų muziejui perduoti Kauno Tremties ir rezistencijos muziejaus eksponatai.

Dėl patalpų susitikta su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoju Giedriumi Klimavičiumi. Apžiūrėtos buvusio sovietų Vidaus reikalų liaudies komisariato, vadinamo NKVD kalėjimo kameros. Tartasi dėl perspektyvų dalyje šių kamerų įrengti ekspozicijas, supažindinančias lankytojus su šio pastato istorija 1940–1990 metais.2021-03-21
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”