2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos pristatymas

Maloniai kviečiame į Severino Vaitiekaus knygos „Lietuvos žvalgyba 1918-1940 metais. Veidai ir vaizdai“ pristatymą, kuris vyks 2020 m. spalio 7 d., trečiadienį, 16 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje (Žirmūnų g. 1F). Renginyje dalyvaus ir kalbės VSD direktorius Darius Jauniškis, LGGRTC gen. direktorius prof. dr. Adas Jakubauskas, LCVA direktorius Dalius Žižys. Knygą, drauge su jos autoriumi, aptars istorikas, Seimo Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisijos pirmininkas prof. dr. Arūnas Gumuliauskas. Renginį moderuos žurnalistas ir istorijos tyrėjas, LGGRTC vyresn. patarėjas Vidmantas Valiušaitis.

„Lietuvos žvalgybos ir saugumo pareigūnų veiklos ir likimų istorija patvirtina lietuvių tautos valią, ryžtą ir gyvybingumą, o potencialius agresorius įspėja, kad lietuvių tauta nepasidavė ir nepasiduos, nes ji ir pačiais sunkiausiais laikais turėjo talentų ir žmonių, pasiryžusių aukoti savo gyvybes tautos ir valstybės labui“, – knygoje „Lietuvos žvalgyba XX a. viduryje ir antrojoje pusėje. Pirma knyga: In memoriam Lietuvos žvalgybos ir saugumo pareigūnams“ rašo jos autorius Severinas Vaitiekus. Šią knygą LGGRTC kartu su VSD išleido 2018 m.

Šiais metais S. Vaitiekus parengė, o LGGRTC, VSD ir LCVA išleido antrąją knygos dalį „Lietuvos žvalgyba 1918-1940 metais. Veidai ir vaizdai“. Tai įspūdingas nuotraukų ir dokumentų faksimilių albumas, palydėtas dalykiškų autoriaus komentarų.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”