2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Seminaras Šilutėje

Rugsėjo 17 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vyko mokymai „Macikų lagerio istorijos aktualizavimas – pilietinio ugdymo dalis“, kuriuose dalyvavo pedagogai ir muziejininkai, atvykę iš Šilutės, Pagėgių, Palangos, Telšių ir Kretingos savivaldybių. Pranešimus skaitė LGGRTC darbuotojai.

Mokymai prasidėjo trumpametražio filmo „O jeigu ji prabiltų“ peržiūra. LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys perskaitė pranešimą „Karo belaisvių stovyklos Macikuose 1941–1948 m.“, o Memorialinio departamento vyriausioji istorikė Rūta Trimonienė – „Šilutės Macikų karo belaisvių lagerių ir sovietų lagerio teritorijos įamžinimas“. Taip pat kalbėjo Klaipėdos universiteto Baltijos regioninio istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas Dr. Hektoras Vitkus, jo praenešimo tema „Macikų lagerio komplekso svarba „tamsiojo paveldo“ požiūriu“.

Vėliau prisiminimais dalijosi šiame GULAG`o lageryje kalėjęs politinis kalinys Kazimieras Valaitis, jis atsakė į mokymų dalyvių klausimus apie kriminalinių kalinių elgesį su politiniais kaliniais, politinių kalinių tautybes, priverstinius darbus ir kt.

Mokymų pabaigoje aplankytos karo belaisvių lageriuose ir GULAG’o skyriuje žuvusių žmonių kapinės Macikuose: paminklinis akmuo, skirtas atminti Armalėnuose, Žaliojoje g. detaliųjų archeologinių tyrimų metu rastiems, ekshumuotiems ir šioje vietoje palaidotiems apie 1200 Antrojo pasaulinio karo belaisviams.


Mokymų pradžia Šilutės Hugo Šojaus muziejuje Mokymų dalyviai ir lektoriai prie Macikų kapinių
Edukaciniai užsiėmimai Macikų karcerio patalpose
Paminklinis akmuo perkeltiems iš Armalėnų kaimo
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”