2021 m. sausio 26 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Per skausmo pelkes“ pristatymas

2020 m. rugpjūčio 20 d. Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įvyko istorinis susitikimas su 92-jų metų partizanu Jonu Kadžioniu-Bėda ir jo atsiminimų knygos „Per skausmo pelkes“ pristatymas. Renginyje dalyvavo ir autorių pagerbė bei pasveikino prof. Vytautas Landsbergis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius prof. dr. Adas Jakubauskas, buvusi šio centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, disidentė Nijolė Sadūnaitė, gausus, įvairiaspalvis būrys legendinio partizano gerbėjų, bičiulių, visuomenės veikėjų, istorikų.

Skambėjo jaunuolių atliekamos partizaniškos dainos, vieną jų kartu sudainavo ir pats partizanas.

Jonas Kadžionis savo kalboje prisiminė pirmąją Lietuvos nepriklausomybę, tą nepakartojamą tautos laisvės pojūtį, kuris leido suprasti gyvenimo laisvoje valstybėje vertę ir suteikė jėgų siekti jos net ir gyvybės kaina.

Tai buvo susitikimas su ypatingu žmogumi, gimusiu nepriklausomoje valstybėje ir visą gyvenimą išsaugojusiu laisvę savyje. Jis ir dabar skleidžia viltį bei tikėjimą žmogiškumu, tiesa, Lietuva. Jono Kadžionio-Bėdos žodžiais tariant: „Lietuva turi gražią ateitį. Eikime šviesos ir gėrio keliais“.

Dėkojame visiems dalyvavusiems knygos pristatyme, prisidėjusiems prie jo organizavimo bei pačios knygos išleidimo.

Ypač dėkojame Ramovės l. e. p. vedėjai Rūtai Janulienei ir jos kolektyvui už profesionalų ir nuoširdų bendradarbiavimą.

Vilma Banytė
Nuotraukų autorė Dalė Dubonienė

 
 
 
 
 [ 1 ]  2 
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”