http://genocid.lt/centras/lt/3226/a/

30-asis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis

2020 m. rugpjūčio 1 d. Raseinių rajone, Ariogaloje, Dubysos slėnyje įvyko jubiliejinis 30-asis tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovų dalyvių sąskrydis. Sąskrydžio dalyvius sveikino Prezidentas Gitanas Nausėda, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo nariai, visuomeninių organizacijų atstovai.

Sąskrydyje „Su Lietuva širdy 30 metų“ dalyvavo LGGRTC gen. direktorius prof. dr. Adas Jakubauskas, Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, LGGRTC specialistės Rima Gudelytė, Birutė Panumienė, Vilma Banytė.

Sveikindamas sąskrydžio dalyvius A. Jakubauskas pristatė LGGRTC veiklos planus ir pabrėžė, kad tremtis – tai viena brutaliausių sovietinio teroro formų. LGGRTC vadovas pasidžiaugė, kad nepaisant žiaurių lemties išbandymų ilgą laiką žeminti politiniai kaliniai ir tremtiniai atsitiesė, patirtos skriaudos jų nepalaužė – jam tai yra žinoma ir artima, nes pats kilęs iš tremtinių šeimos, jo močiutė Emilija Jablonskaitė–Asanavičienė 10 metų praleido tremtyje.

Renginio metu sąskrydžio dalyviams buvo sudarytos galimybės įsigyti LGGRTC išleistų leidinių.

Informaciją parengė Memorialinio departamento
Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vyr. specialistė Rima Gudelytė