2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Parodos atidarymas

Lapkričio 6 d. Žemaičių dailės muziejaus Oginskių dvaro rūmuose atidaryta LGGRT centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948 m.“ Parodos atidaryme dalyvavo LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė, Fondų apskaitos skyriaus vyriausioji specialistė Lina Šlapelytė, Ūkio skyriaus vedėja Gintarė Marija Vapšienė.

Susirinkusiuosius į parodos atidarymą pasveikino Žemaičių dailės muziejaus Oginskių dvaro rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Parodą pristatė LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja R. Driaučiūnaitė. Savo atsiminimais apie sunkią „vilko vaiko“ dalią pasidalijo Harc Gladstein-Anicetas Mačiulskis, pokariu iš Rytų Prūsijos atklydęs į Plungę ir radęs prieglobstį lietuvių šeimoje čia pasilikęs gyventi.

Žemaičių dailės muziejaus Oginskių dvaro rūmų direktorius Alvidas Bakanauskas padėkojo visiems, susirinkusiems į parodos atidarymą.


LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė ir Žemaičių dailės muziejaus Oginskių dvaro rūmų direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Fotografija L. Šlapelytės LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja R. Driaučiūnaitė, Fondų apskaitos skyriaus vyriausioji specialistė L. Šlapelytė ir „vilko vaiko“ dalią patyręs Harc Gladstein-Anicetas Mačiulskis. Fotografija J. Skurdauskienės Harc Gladstein-Anicetas Mačiulskis pasakoja apie savo klajones po pokario Lietuvą ieškant maisto ir prieglobsčio. Fotografija L. Šlapelytės
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”