2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Memorialiniai ženklai Deklaracijos signatarams

Birželio 14-ą., Gedulo ir vilties dieną, Raseiniuose, Nepriklausomybės gynėjų aikštėje buvo atidengti 4 m. aukščio memorialiniai ženklai Lietuvos Laisvės kovų sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarams Jonui Žemaičiui-Vytautui ir Petrui Bartkui-Žadgailai atminti.

Šiais paminklais Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras įgyvendina savo siekį 1949 m. vasario 16-osios Deklaracijos signatarus įamžinti jų tėviškėse.

Petras Bartkus-Žadgaila yra gimęs Raseinių rajono Pakapurnio kaime, o Palangoje gimęs Jonas Žemaitis-Vytautas vaikystėje su tėvais persikėlė į Raseinius ir čia baigė progimnazę.

Atminimo ženklai pastatyti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro lėšomis, autoriai – LGGRTC darbuotojai a.a. skulptorius Jonas Jagėla ir architektas prof. Algis Vyšniūnas.

Atidaryme dalyvavo ir kalbėjo Raseinių raj. meras Andrius Bautronis, Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai – architektas prof. Algis Vyšniūnas bei Dalius Stancikas, Lietuvos šaulių sąjungos vado pavaduotojas ats.mjr. Židrūnas Šadauskis, Jono Žemaičio-Vytauto proanūkė V. Juškaitė. Šventės metu skambėjo partizaniškos dainos ir patriotiškos eilės.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”