2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Albumo sutiktuvės

Birželio 13 d. Signatarų namų salėje įvyko albumo „Represuoti 1918–1940 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrų kabinetų nariai” sutiktuvės.

Albumas skirtas 45-iems Lietuvos Vyriausybės ministrų kabinetų nariams, represuotiems sovietų ir nacių okupacijų metu. Šiuo laikotarpiu 16 ministrų buvo sušaudyta, 13 mirė kalėjimuose, lageriuose ar tremtyje, dar 16-ai pavyko sugrįžti iš represijų vietų.

Pristatydama albumą jo sudarytoja, LGGRTC Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė papasakojo apie albumo sudarymo principus, padėkojo nukankintų ministrų giminėms bei kolegoms iš daugelio Lietuvos muziejų, padėjusių po kruopelytę surinkti šią unikalią ir istoriškai labai reikšmingą informaciją. Parodoje panaudota daug naujos, iki šiol niekur neeksponuotos vaizdinės medžiagos: ministrų biografijos, fotografijos, dokumentai, įvairaus laikotarpio laiškai, to laikmečio miestų nuotraukos.

Paskutinio Lietuvos Respublikos Ministrų Kabineto vidaus reikalų ministro Kazimiero Skučo dukterėčia Virginija Skučaitė išsamiai, demonstruodama skaidres, papasakojo apie savo kelionę į Maskvą, kurios metu buvo ieškota Kazimiero Skučo palaikų ir gyvenimo nelaisvėje pėdsakų.

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Algimantas Kasparavičius akcentavo komunistinio režimo žudymo mašinos išskirtinumą, apžvelgė tragišką komunistinio valdymo laikotarpį bei Lietuvos gyventojų, ypač inteligentijos, patirtus dramatiškus nuostolius.

Pirmasis atkurtos valstybės vadovas prof. Vytautas Landsbergis paragino pastatyti solidų paminklą sušaudytiems ir nukankintiems ministrams – jo nuomone, toks atminimo ženklas paliktų ypatingą įspūdį svečiams iš užsienio ir garsėtų pasaulyje.

Renginį vedė Signatarų namų vedėja Meilutė Peikštenienė.

Renginio organizatoriai – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Lietuvos nacionalinis muziejus.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”