2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Kijevą

Balandžio 23-27 d. LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius Arūnas Bubnys ir Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausioji istorikė Kristina Burinskaitė lankėsi Kijeve, Ukrainoje.

Balandžio 24 d. LGGRTC atstovai dalyvavo susitikime su Ukrainos tautos atminties instituto darbuotojais. Susitikimo metu aptarti vykdomi sovietinių represijų istorijos tyrimai, jų viešinimas, pasiekti tikslai ir iškylančios problemos.

Balandžio 25 d. lankytasi Ukrainos saugumo tarnybos archyve. Sutarta dėl bendradarbiavimo skelbiant KGB dokumentus LGGRTC internetinėje svetainėje bei susipažinta su buvusio KGB archyvo fondais. Svarbią vizito Kijeve dalį sudarė interviu televizijos kanalams „Rada“ ir „Černamorka“, radijo stočiai „Kultūra“, internetiniams portalams „Glavkom“ ir „Radijo Svaboda“. Ukrainiečių žurnalistus domino lietuvių visuomenės santykis su sovietine praeitimi. Kalbėta apie sovietinius simbolius, mokslinius tyrimus, skirtingų kartų požiūrį į praeitį.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”