2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Italiją

2018 m. gruodžio 3-5 d. LGGRTC viešųjų ryšių specialistė istorikė dr. Monika Kareniauskaitė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje-debatuose „Kaip pasakoti istoriją Europoje („How to narrate history in Europe“) apie istorinės atminties problematiką.

Renginį organizavo Europos atminties ir solidarumo tinklas – „European Network of Remembrance and Solidarity“. Renginys vyko Florencijoje, Italijoje. Jame savo patirtimi ir įžvalgomis dalinosi istorikai profesionalai ir istorinės atminties ekspertai iš Italijos, Jungtinės Karalystės, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Vengrijos, Slovakijos, Estijos, Lietuvos ir kitų šalių.

Monika Kareniauskaitė aktyviai dalyvavo debatuose, išreiškė nuonomę, kad terminas „stalinizmas“ nėra tinkamas komunistinėms represijoms apibūdinti, nes apima tik dalį komunistinių režimų vykdytų politinių represijų bei nusikaltimų žmogiškumui. Pasisakyta ir kitais aktuliais istorinės atminties klausimais (pavyzdžiui, apie Lietuvos ginkluotąją rezistenciją), išplatinti apie LGGRTC veiklą informuojantys lankstinukai bei brošiūrėlės.

Lietuvos ir Estijos atstovai drauge siekė, kad Baltijos šalių istorinė atmintis ir patirtis būtų integruotos į Europos istorinės atminties kontekstą, o istorikų profesionalų žinios apie praeitį figūruotų bendrame Europos tyrimų lauke.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”