http://genocid.lt/centras/lt/3007/a/

Paminklo atidengimas

Lapkričio 23 d. Lazdijų rajone, Seirijuose, vyko iškilmės Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Minint šią dieną, prisiminti ir pagerbti Lazdijų krašto partizanai – laisvės kovotojams iškilmingai atidengtas paminklas. Paminklą atidengė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė. Paminklo autorius - skulptorius Jonas Jagėla. Paminklą pašventino arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, jo pastatymą inicijavo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Lazdijų rajono savivaldybė.

Granitinis paminklas yra beveik penkių metrų aukščio. Jį sudaro kelių sujungtų kryžių kompozicija. Vyraujančiu kryžiaus ir langų motyvu siekiama įprasminti ir tragišką partizanų likimą, ir jų puoselėtą tikėjimą, kad Lietuva bus laisva.

Iškilmėse taip pat dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Arnas Mikaila, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, Lazdijų rajono garbės pilietis arkivyskupas Sigitas Tamkevičius, Lietuvos kariai, partizanai, jų ryšininkai, LGGRTC darbuotojai, Lazdijų rajono įstaigų vadovai, Lazdijų krašto žmonės.