2020 m. sausio 20 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Popiežiaus Pranciškaus vizitas

Antrąją savo vizito Lietuvoje dieną, rugsėjo 23-iąją, popiežius Pranciškus apsilankė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro administruojamame Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje.

Šventasis Tėvas aplankė monsinjoro Alfonso Svarinsko kamerą, meldėsi Vyskupų ir šaudymo kamerose, o muziejaus svečių knygoje, paliko tokį įrašą:

Šioje vietoje, kuri primena daugybę žmonių, kentėjusių nuo smurto ir neapykantos, pašventusių savo gyvenimus laisvei ir teisingumui, meldžiausi, kad Visagalis Dievas suteiktų taikos ir susitaikymo dovaną Lietuvos žmonėms.
Pranciškus
2018-9-23


Lankydamasis vyskupų kameroje popiežius Pranciškus uždegė žvakę savo dovanotame šviestuve, įtaisytame tarp palaimintojo arkivyskupo Teofiliaus Matulionio ir šiame kalėjime sušaudyto vyskupo Vincento Borisevičiaus nuotraukų.

Šis šiuolaikinis rankų darbo, iš aukso ir raudono kristalo Italijoje pagamintas šviestuvas – žibintas primena pirmųjų krikščionių tradiciją persekiojimų laikais bendruomeniškai melstis prie žibintų.


Popiežiaus ekskursiją ruošusios muziejaus darbuotojos Ramunė Driaučiūnaitė ir Gintarė Vapšienė Popiežiaus įrašas Svečių knygoje
Popiežiaus Pranciškaus dovanotas žibintas Popiežiaus Pranciškaus ženklas po žibinto įtvirtinimo kojele
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”