2019 m. vasario 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Skulptūrų parodos „Kamerinė skulptūra“ atidarymas

Rugpjūčio 23 d., minint Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną, LGGRT centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje įvyks Tautvilo Povilionio skulptūrų parodos „Kamerinė skulptūra“ atidarymas. Atidarymo pradžia – 18 val. Maloniai kviečiame dalyvauti!

...

Tai pirmoji Tautvilo Povilionio asmeninė paroda. Joje eksponuojami kiek anksčiau sukurti jo darbai, kurie jau buvo pristatyti bendrose parodose ar meniniuose projektuose ir konkursuose, ir nauji, dar niekur nerodyti.

Kai sužinojau apie galimybę rengti parodą Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, labai apsidžiaugiau, nes tikrai turėjau kūrinių, kurie tiktų šio muziejaus erdvėms ir atitiktų jo tematiką. Ši vieta liūdna, bet ji liudija daug daugiau nei liūdesys. Ir ši paroda ne apie liūdesį. Žmonių, kuriems ne savo valia teko čia atsidurti, likimai įpareigoja. Laisvės troškimas, asmeniniai ir istoriniai sprendimai, paprastumas ir didybė, pasirinkimai, praeitis, kurianti šiandieną, pasididžiavimas... Šios ir daugybė kitų sąsajų apima mąstant apie šias mažas erdves. Ir, žinoma, įkvėpimas ir dėkingumas. Esu dėkingas tiems žmonėms, kurių nepavyko palaužti net jėgai, palaužusiai milijonus, kurie neatsisakė savo idėjų, supratimo, sveiko proto, kūrybiškumo, laisvės siekio. Be šių žmonių parodos tikrai nebūtų buvę. Tikiuosi, kad ši paroda paskatins žiūrovą su dėkingumu pažvelgti į mūsų praeities didvyrius ir su įkvėpimu – į ateities kūrimą. Šią parodą skiriu savo tėčiui Vidmantui Povilioniui, kuris 1973-1974 m. šiame pastate buvo tardomas okupantų ir kalėjo už tai, kad myli laisvę“.

Tautvilas Povilionis

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”