2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Kroatiją

Š. m. birželio 30 – liepos 4 d. LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Monika Kareniauskaitė dalyvavo LGGRTC projekto „Aukų vietos – kaltininkų vietos“ („Venues of victims – venues of perpetrators“) darbiniame susitikime-seminare Zagrebe. Susitikimo tikslas – suorganizuoti vasaros stovyklą Europos jaunimui (joje bus supažindinama su totalitarinių režimų paveldu, ugdoma istorinė atmintis ir žmogaus teisės).

M. Kareniauskaitė drauge su kitais projekto dalyviais organizavo stovyklos logistiką, dalyvių atrankos procesą, formavo stovyklos programą. LGGRTC įsipareigojo stovyklos metu pravesti du mokomuosius seminarus jaunimui (anglų kalba): a) apie komunistines represijas; b) apie gyvenimą ir kasdienybę komunistinėse valstybėse. Taip pat įsipareigota atrinkti ir atvežti į stovyklą, kuri vyks Kroatijoje rugpjūčio 18-31 d., dalyvių iš Lietuvos grupę (18-25 metų jaunimas). Susitikimo metu taip pat buvo gilinami kontaktai su Belgijos, Kroatijos, Čekijos, Estijos, Prancūzijos, Vokietijos, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Slovėnijos bei Ispanijos istorinio ir politinio, pilietinio ugdymo institucijomis, muziejais ir memorialais.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”