2019 m. birželio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konkurso nugalėtojų apdovanojimo renginys

2018 m. gegužės 4 d. Vilniuje vyko 18-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ nugalėtojų apdovanojimo renginys. Šiais metais konkurse dalyvavo apie 900 mokinių iš visos Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje, iš kurių nugalėtojais tapo 368 mokiniai (pirmų, antrų, trečių ir paskatinamųjų vietų). Kaip ir kasmet, jie savo darbuose analizavo XX a. antros pusės Lietuvos istoriją. Mokiniai šį mūsų tautos istorijos puslapį iliustravo įvairiais darbais – rašiniais, piešiniais, rankdarbiais, filmais, dainomis – analizuodami okupacijų, tremties, ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo ir tautos kelio į laisvę temas.

Konkurso nugalėtojų apdovanojimų renginyje šiais metais dalyvavo pirmos vietos nugalėtojai kartu su juos konkursui ruošusiais mokytojais. Į renginį jie atvyko iš visos Lietuvos ir dalyvavo šventinėje programoje. Konkurso nugalėtojai apsilankė LR Seimo rūmuose, Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus senamiestį ir šventiniame renginyje Vilniaus mokytojų namų Svetainėje.

Mokinių darbais papuoštoje salėje susirinko ne tik renginio dalyviai, bet ir garbūs svečiai. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovas Dalius Egidijus Stancikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Laisvės kovų komisijos pirmininkas ir tremtinys Juozas Olekas, ilgamečio konkurso rėmėjo Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo biuro atstovas Kęstutis Rimkevičius. Taip pat renginyje dalyvavo visuomenės ir politikos veikėjas, diplomatas ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Vidmantas Povilionis ir rezistento, politiko, kovotojo už laisvę, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjo, daugelio knygų autoriaus anūkas, istorikas Antanas Terleckas. Susirinkusiems dalyviams buvo perdutoi sveikinimai ir linkėjimai nuo Jono Kadžionio, buvusio pokario partizano, slapyvardžiu Bėda, vieno aktyviausių sovietmečio disidentų, atkurtos Algimanto apygardos partizanų vado, dimisijos kapitono, kuris į renginį atvykti negalėjo.

Renginio metu buvo įteikti diplomai ir dovanos, skambėjo muzika. Savo muzikiniais pasakojimais publiką užbūrė Petras Vyšniauskas, scenoje pasirodė konkurso dainų dalies nugalėtojai, kurie savo kūrinius atliko gyvai. Įteikti papildomi konkurso partnerių apdovanojimai. Šiais metais Lietuvos kariuomenės vado apdovanojimas skirtas Aistei Bruževičiūtei iš Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos už rašinį „Šimtmečio žmogus – ryšininkės Gegutės istorija“. Ją konkursui paruošė mokytoja Erika Anisimavičienė. Įteikti Pilietinio aktyvumo skatinimo prizo atvyko Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis. Pasveikinęs susirinkusius renginio dalyvius, jis apdovanojimą įteikė Aurelijai Astikaitei iš Švenčionių profesinio rengimo centro už rašinį „Mylėję Dievą ir Tėvynę“. Mokinę konkursui paruošė mokytoja Laimutė Stūglienė.

Nuoširdžiai dėkojame konkurso partneriams už pagalbą ruošiant konkursą ir konkurso dalyviams, kurie, neišsigandę sudėtingos temos, konkursui gausiai siuntė darbus, mokytojams, kurie ruošė, konsultavo ir palaikė mokinius, ir kiekvienam, kuris prisidėjo prie šio konkurso organizavimo.

Konkurso organizatoriai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir LR Švietimo ir mokslo ministerija.
Konkurso partneriai: Lietuvos kariuomenė, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.
Konkurso rėmėjai: Lietuvos Respublikos Seimas, Europos Parlamento nario Algirdo Saudargo biuras, Europos Parlamento narės Laimos Andrikienės biuras, Vilniaus miesto savivaldybė, Telecentras.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”