2021 m. sausio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Veimarą (Vokietija)

Kaip istorinė atmintis ir edukacija apie totalitarinių režimų aukas ir nusikaltimus gali prisidėti prie pilietinio ugdymo bei žmogaus teisių edukacijos? 2018 m. balandį trylikos Europos šalių atstovai iš įvairių muziejų, memorialų, mokslinių tyrimų ir jaunimo švietimo įstaigų susirinko Veimare, Vokietijoje, ir aptarė šį klausimą.

Į šį susitikimą š. m. balandžio 12–19 d. vyko LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Monika Kareniauskaitė ir Memorialinio departamento Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vyriausioji specialistė Julita Milašiūtė.

Susitikimas – pirmoji tęstinio projekto, dedikuoto Europos švietimui apie XX a. totalitarinius režimus ir kitas žemyno politines ir pilietines katastrofas, dalis. Projektui vadovauja Europos jaunimo švietimo centras Veimare (Vokietija). Lietuvoje šiam projektui atstovauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Projektas skirtas totalitarinių ir autoritarinių režimų palikimui 20-ojo amžiaus Europoje tirti ir viešinti bei perduoti Europos jaunimui istorines žinias apie šiuos režimus. Jame dėmesys skiriamas nacionaliniam socializmui, fašizmui, stalinizmui, bei vėlesniems komunistiniams ir kitiems autoritariniams pokario laikotarpio režimams Europoje.

Projektas taip pat sukurtas siekiant išspręsti pedagogų ir jaunimo darbuotojų iššūkius dirbant su sudėtinga demokratinio pilietiškumo ir žmogaus teisių ugdymo švietimo tema, perteikiant jiems naujas žinias ir išplečiant istorinio/pilietinio ugdymo perspektyvas. Projektas bus vykdomas 2018 m., o jo rezultatus vainikuos baigiamoji konferencija metų gale Ispanijoje.


LGGRTC atstovė Julita Milašiūtė aktyviai dalyvavo seminare (antra iš dešinės) Seminaro akimirka Seminaro dalyviai aplankė Buchenvaldo koncentracijos stovyklą – nacistinio totalitarizmo liudininką
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”