2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Taliną

Vasario 12-14 dienomis LGGRTC Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė ir Centro vyriausioji viešųjų ryšių specialistė bei vyriausioji istorikė Monika Kareniauskaitė dalyvavo susitikime-diskusijoje Estijos istorinės atminties institute Taline. Šio tarptautinio komunizmo tyrėjų-ekspertų ir muziejininkų susitikimo tikslas buvo konsultuoti ir paremti LGGRTC partnerius – Estijos istorinės atminties institutą – jiems steigiant Tarptautinį komunizmo nusikaltimų tyrimo centrą ir muziejų.

Darbinis susitikimas vyko Estijos istorinės atminties institute Taline. Istorinės atminties, muziejininkystės ir komunizmo tyrimų ekspertų delegacija apsilankė Baterijos (Patarei) kalėjime, kuriame buvo įkalintos komunistinio ir nacistinio režimų aukos, o ateityje veiks minėtasis muziejus bei tyrimo centras. Gruopė apžiūrėjo kalėjimo pastatą, išlikusius artefaktus, konsultavo Estijos partnerius, kokia galėtų būti šios vietos vizija.

Vėliau vyko diskusija Estijos istorinės atminties institute. Joje dalyvavo Latvijos okupacijos muziejaus, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Tautos atminties instituto (Lenkija), Federalinio komunistinės diktatūros Rytų Vokietijoje studijų fondo ir Estijos istorinės atminties instituto atstovai.

Buvo aptartos būsimo centro ir muziejaus projekto gairės, pamatai, mokslinė-istorinė paradigma bei vizija. Taip pat aptartas tarpinstitucinis bendradarbiavimas ir ryšiai tarp LGGRTC ir būsimosios Komunizmo tyrimų institucijos. Susitikimo gale dalyvavusieji ekspertai sutarė, kad tokia tarptautinė institucija išties reikalinga, ir pasirašė paramos šiam tyrimų centrui ir muziejui deklaraciją.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”