2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paroda „Piešiu istoriją“

Minint rugsėjo 23-iąją, Lietuvos žydų genocido dieną, Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje surengta paroda „Piešiu istoriją“. Joje eksponuojami Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija organizuojamo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių piešiniai.

Konkurse dalyvauja 5-12 kl. mokiniai iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Juo siekiama puoselėti jaunimo istorinę atmintį, skatinti gimtojo krašto pažinimą, pilietiškumą ir patriotiškumą. Taip pat tiriant Lietuvos istoriją mokiniai skatinami ją „atrasti“ per konkrečių asmenų likimus ir istorijas. Konkurso dalyvių darbų temos apima XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istoriją: sovietų ir nacių okupacijas, vykdytas masines represijas ir kovą dėl nepriklausomybės atgavimo.

Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje veikiančioje parodoje eksponuojami mokinių darbai atspindi skaudų Lietuvos žydų istorijos likimą karo ir pokario metais. Savo darbuose mokiniai įamžina Holokaustą, vaizduoja gyvenimą gete, koncentracijos stovyklose.

Kviečiame aplankyti mokinių piešinių parodą „Piešiu istoriją“ ir kitas Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vykstančias parodas.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”