2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotės į Kazachstano respubliką ir į Kirgizijos respubliką

2017 m. birželio 8–16 d. į Kazachstano Respubliką ir Kirgizijos Respubliką vyko 14 asmenų delegacija iš Lietuvos, kuriai vadovavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės aprėpties departamento Lygių galimybių skyriaus vedėja Eglė Čaplikienė.

Delegacijos sudėtyje – įvairių institucijų, taip pat ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai: Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė.

Komandiruotės tikslas buvo atstovauti Centrui oficialiuose Karagandos lietuvių bendruomenės ,,LITUANICA“ kartu su Kirgizijos lietuvių bendruomene parengto projekto ,,Neužgyjantys istorijos randai“, skirto pagerbti lageriuose kalėjusius ir amžinam poilsiui atgulusius tautiečius, renginiuose.

Taip pat susitikta su Azijos ir Sibiro lietuvių bendruomenėmis, aptartos bendradarbiavimo galimybės bei tikslinta informacija veiklos klausimais. Projekto ,,Neužgyjantys istorijos randai“ metu buvo aplankytos sovietinių represijų vietos ir memorialiniai paminklai žuvusiems tautiečiams.

Taip pat dalyvauta Draugystės namuose vykusioje konferencijoje ,,Atmintie, šauk“, kurios metu buvo darsyk prisiminta, kodėl ir kaip dalis lietuvių tautos atsidūrė šiame krašte, susipažinta, kaip sekasi tiems, kurie ten liko ir jiems ši šalis tapo antrąja tėvyne, kaip saugomas žuvusiųjų sovietiniuose lageriuose atminimas. Vyko konferencijos apibendrinimas, apsikeitimas dovanomis, Lietuvos delegacija teikė padėkos raštus aktyviems Karagandos lietuvių bendruomenės nariams, taip pat už aktyvią bendruomenės veiklą ,,Gerumo žvaigžde“ apdovanotas Lietuvos garbės konsulas Karagandoje Vitalijus Tvarijonas.


Draugystės namuose vykusios konferencijos ,,Atmintie, šauk“ akimirka Kelionės į Almatą akimirka
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”