2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Iš Europos Parlamento sugrįžus...

2017 m. birželio 10- 17 d. nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatai lankėsi Europos Parlamente Strasbūre. Šią kelionę dovanojo konkurso rėmėja, Europos Parlamento narė Laima Liucija Andrikienė.

Dalinamės kelionės dalyvės, Vilniaus „Ryto“ progimnazijos mokytojos Vilmos Riabovienės įspūdžiais:
„Visi laukėme kelionės į Strasbūrą, kur birželio 12 d. mus pasitiko Europos Parlamento narė Laima Liucija Andrikienė, gausus jos padėjėjų būrys, kuris ne tik supažindino kokius sprendimus priima Europos Parlamentas, bet teko pabuvoti ir posėdžių salėje, susipažinti kokius klausimus nagrinėja parlamentarai, kur jie sėdi. Smagu buvo išgirsti ir kito Lietuvos atstovo EP nario P. Auštrevičiaus balsą diskutuojant. Parlamentas paliko neišdildomą įspūdį ir tiesiog buvo keista, kaip tarpusavyje gali bendrauti skirtingų šalių 751 parlamentarai. Vis tik čia, Strasbūre ir Belgijos sostinėje Briuselyje priimami patys svarbiausi Europai sprendimai. Pasigrožėje Strasbūru, paplaukioję Illo upės kanalais vakare Strasbūro centre restorane toliau su p. L. Andrikiene gvildenome problemas, kurios labai svarbios šios dienos Europai.

Ačiū už pakvietimą į kelionę Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centrui ir Europos parlamento narės Laimos Andrikienės komandai. Siekiamybė labai svarbu, ir jeigu ji realizuojasi, tai neįtikėtina. Pamatyti, kaip gyvena Europos žmonės, kuo didžiuojasi, kokios problemos iškyla šios dienos europiečiams, taip pat labai aktualu. Ir manau, jog labai svarbu prisiminti vienos prancūzų šeimos, kurią sutikome mažame Mutzig miestelyje žodžius: nesvarbu, kur mes gyvename, mes esame bendra Europos šeima ir privalome visi sugyventi, privalome suprasti, užjausti vieni kitus ir tik mūsų pastangų dėka Europa bus geresnė. Su Europa verta susipažinti, Europą reikia pamatyti.“

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame EP narės Laimos Andrikienės biurui už paramą konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ ir dovanotą kelionę į Europos Parlamentą Strasbūre konkurso nugalėtojams ir jų mokytojams.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”