2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Renginys Kretingoje

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje 2017 m. kovo 16 d. jau ketvirtus metus iš eilės vyko renginys „Pamokos kitaip“. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė.

Renginio, kurį organizavo gimnazijos Metodinės tarybos pirmininkė Dalia Zibalienė ir metodinių grupių pirmininkai, metu mokiniams pamokas vedė ne mokytojai, o dėstytojai ir lektoriai, pakviesti iš įvairių mokslo institucijų ir kitų organizacijų. LGGRTC atstovė Ramunė Driaučiūnaitė moksleiviams skaitė paskaitą tema „Lietuvos gyventojų trėmimai ir kalinimai sovietų lageriuose 1941–1958 m.“. Iliustracinėje paskaitos dalyje naudota daug fotografijų ir laiškų iš Genocido aukų muziejaus rinkinių, archyvinių dokumentų iš Lietuvos ypatingojo archyvo.

Antroje paskaitos dalyje bendrijos „Lemtis“ narys, ekspedicijų į tremties ir kalinimo vietas organizatorius ir vadovas Gintautas Alekna kalbėjo apie kasmet vykstančias ekspedicijas, tremtinių kapinių paieškas, inventorizavimą ir tvarkymą.

Tą pačią dieną R. Driaučiūnaitė ir G. Alekna apsilankė ir Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijoje. Joje taip pat buvo skaitoma paskaita apie Lietuvos gyventojų tremtis ir kalinimus sovietų lageriuose, pasakojama apie ekspedicijas į tremties ir kalinimo vietas.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”