2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Andriaus Tumavičiaus komandiruotė į Prahą

Šių metų vasario mėn. 13-15 dienomis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Tumavičius atstovavo LGGRTC Prahoje vykusiame darbiniame-strateginiame susirinkime „JUSTICE 2.0“, kurį organizavo Europos atminties ir sąžinės platforma. A. Tumavičius perskaitė pranešimą, kuriame informavo susirinkimo dalyvius apie komunistinius nusikaltimus Lietuvoje bei pasidalino asmenine patirtimi atstovaujant LGGRTC buvusių represinių struktūrų darbuotojų teismuose.

Be to, buvo išklausyta informacija apie komunistinių nusikaltimų tyrimus ir jų teisinio vertinimo galimybes Rumunijoje, Čekijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje. Kartu su kitais susirinkimo dalyviais, A. Tumavičius dalyvavo priimant nutarimą, palaikantį Estijos Teisingumo ministerijos pateiktą „Komunistinių rėžimų nusikaltimų tyrimo tarybos“ statuto projektą. Taip pat buvo užmegzti darbiniai kontaktai su nacistinių ir komunistinių represijų tyrimų institucijų atstovais.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”