2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Tylos minutė

Europos atminties ir sąžinės platforma minint kovo 8-ąją, Tarptautinę moterų solidarumo dieną, kviečia tylos minute pagerbti moteris, nubaustas mirties bausme, nužudytas, kankintas ar persekiotas komunistinių režimų. Kovo 8 d., 13.00 val. Lietuvos laiku (12.00 val. Centrinės Europos laiku) pagerbkime moteris, tapusias komunizmo aukomis, tylos minute.

Komunistiniai režimai Europoje, taip pat ir Sovietų Sąjungoje, perėmė dar XX a. pradžioje Jungtinėse Amerikos Valstijose susiformavusią tradiciją švęsti Kovo 8-ąją, akcentuojant moterų solidarumą ir emancipaciją. Tačiau realybėje daugelis komunistinių režimų buvo itin žiaurūs moterims: jos buvo kalinamos, baudžiamos mirtimi (teismuose ar be jų), išnaudojamos koncentracijos bei priverstinio darbo stovyklose, tremiamos ir kentėjo kitokias komunistinių režimų vykdytas represijas.

Europos atminties ir sąžinės platforma ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pabrėžia, kad komunistiniai režimai Europoje itin žeidė ir žemino moters orumą, pažeidė milijonų moterų žmogaus teises, o moterys dar ir šiandien kenčia šių represijų sukeltų traumų pasekmes. Todėl Platforma ir Centras reiškia solidarumą ir ypatingą pagarbą komunistinių represijų aukoms moterims.

Pranešimo spaudai versija anglų kalba

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”