2021 m. balandžio 21 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos pristatymas

2017 m. vasario 7 d. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse įvyko spaudos konferencija – Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas žiniasklaidos atstovams. Knygą 2017 m. išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Knygą jau galima įsigyti LGGRTC knygynuose Didžioji g. 17 bei Aukų g. 2A, Vilniuje. Taip pat knygynuose Vilniuje „Akademinė knyga“ (Humanitas, Universiteto g. 4), Littera (Universito g. 3, Vilniaus universiteto M. K. Sarbievijaus kiemelis). Leidinį galima įsigyti ir internetinėje parduotuvėje www.patogupirkti.lt. Knyga bus prekiaujama ir artėjančioje Vilniaus knygų mugėje, LGGRTC stende.

Knyga „Mes nežudėme“ dedikuota Holokausto atminties Lietuvoje bei kolektyvinės kaltės problemoms. Knygoje pateikiami 35 pokalbiai su žydų žudikų artimaisiais, taip pat dereabilituotų ir reabilituotų 426 asmenų sąrašas iš Lietuvos ypatingojo archyvo.

Pasak autoriaus, knyga siekiama tiesti tiltus tarp skirtingų vienos Lietuvos – tautos ir visuomenės – etninių grupių. A. Vinokuras pabrėžė, kad, jo nuomone, „mes visi, visa Lietuvos visuomenė yra Holokausto ir okupacijų aukos“, todėl reikėtų ieškoti ne susipriešinimo, bet dialogo, atgailos ir susitaikymo galimybių tarp Lietuvos lietuvių, žydų, rusų, lenkų ir visų etninių grupių, kurios yra integrali ir neatskiriama mūsų visuomenės dalis.


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”