2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Tarptautinė konferencija Kišiniove

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Peikštenis ir Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė 2016 m. gruodžio 2-3 dienomis dalyvavo Kišiniove (Moldovos Respublika) vykusioje tarptautinėje konferencijoje „Atmintis kaip kultūrinis paveldas Lietuvoje ir Moldovoje. Tyrimų patirtis ir sovietinės okupacijos bei stalinizmo represijų aukų atminties išsaugojimas“.

Konferenciją, kuri vyko Moldovos valstybinio universiteto Senato salėje, organizavo Moldavijos Politinių represijų ir deportacijų aukų muziejus prie Moldovos nacionalinio istorijos muziejaus, Moldovos valstybinė programa „Totalitarinio komunistinio režimo Moldavijos SSR (1940–1941 m., 1944–1953 m.) tyrimai, aukų atminimas ir įamžinimas“ ir Moldovos valstybinis universitetas.

Konferencijoje Centro atstovai skaitė pranešimus apie KGB veiklą Lietuvoje, nacistinės ir sovietinės okupacijos laikotarpio tyrimų, totalitarinių režimų aukų atminimo išsaugojimo ir įamžinimo bei archeologinių tyrimų tematika, dalijosi moksline, muziejine ir edukacine patirtimi. Moldovos atstovai pasidalijo vertinga informacija apie sovietų organizuotą badą Moldavijos SSR 1946–1947 m., tyrimo problemas ir atminimą, stalinizmo represijų aukų atsiminimų lingvistinius tyrimus, Moldovos valstybinės programos „Totalitarinio komunistinio režimo Moldavijos SSR (1940–1941 m., 1944–1953 m.) tyrimai, aukų atminimas ir įamžinimas“ veiklą ir patirtį.

Po konferencijos Moldovos nacionaliniame istorijos muziejuje vyko diskusija, kurioje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos ambasadorius Moldovos Respublikoje Rimantas Latakas. Diskusijoje buvo apsvarstytos bendradarbiavimo galimybės tarp Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Moldovos institucijų sovietinės okupacijos laikotarpio tyrimų, mokslinės, muziejinės ir edukacinės veiklos srityse. Buvo sudaryta dvišalė bendradarbiavimo sutartis, kurią pasirašė Centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė ir Moldovos nacionalinio istorijos muziejaus direktorius Eudžen Sava.

Parengė:
LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento
Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”