2021 m. gruodžio 8 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Paminklas „Lietuva“

2016 m. spalio 15 d. Kupiškio rajone, Stuburų kaime buvo iškilmingai atidengtas paminklas „Lietuva“, skirtas 1945-1953 m. žuvusiems Dariaus ir Girėno rinktinės Albino Tindžiulio-Dėdės vadovaujamiems partizanams atminti. Renginyje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą atstovavo Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vedėja Violeta Kolonaitienė, skyriaus vyriausieji specialistai Dalia Urbonienė bei Jonas Jagėla.

Atidengimo iškilmėse taip pat dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė, žuvusiųjų partizanų artimieji ir giminės, jaunieji šauliai, kariškiai, kupiškėnai su šeimomis, Vilniaus kupiškėnų klubo nariai, gretimų rajonų žmonės.

Iškilmių metu buvo pagerbti paminklo „Lietuva“ iniciatoriai: gydytojas Gediminas Kaluina, inžinierius Rimantas Antanas Skaistis ir architektas Žybartas Simonaitis. Renginio metu buvo padėkota ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui už darbuotojų profesionalumą, o Memorialinio departamento Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vyr. specialistei Daliai Urbonienei – už kruopštų istorinį-archyvinį tyrimą įamžinant Stuburų kaimo apylinkėse 105 žuvusius partizanus.

Informaciją parengė:
LGGRTC Memorialinio departamento
Memorialinio meno ir ekspertizės skyrius


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”