2021 m. gruodžio 2 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Lazdijų rajono savivaldybės ir LGGRTC sutartis

2016 m. rugsėjo 29 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre lankėsi Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei savivaldybės atstovų delegacija. Lazdijų rajono savivaldybė ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras sudarė ir pasirašė sutartį dėl LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro Adolfo Ramanausko-Vanago gimtinės įamžinimo.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ir Lazdijų rajono savivaldybė sutartimi įsipareigojo Lazdijuose pastatyti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui dedikuotą paminklą bei informacinį stendą. Sutartį pasirašė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Lazdijų rajono savivaldybė rūpinsis valstybės žemės sklypo paminklo statymui įteisinimu, paminklo teritorijos, aplinkos bei prieigų sutvarkymu. LGGRTC užduotis – suprojektuoti ir pagaminti paminklą bei informacinį stendą. Pastatytas paminklas bus perduodamas Lazdijų rajono savivaldybės nuosavybėn.

Svečiai iš Lazdijų taip pat susitiko su LGGRTC darbuotojais, aplankė Genocido aukų muziejaus bei Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso ekspozicijas. Svečias iš Lazdijų LGGRTC generalinei direktorei T. B. Burauskaitei padovanojo simbolinį, gražaus bendradarbiavimo pradžią įprasminantį suvenyrą – Lazdijų vaikų pagamintą rankdarbį. Merui ir jo delegacijai taip pat buvo įteikta dovanų: LGGRTC leidžiamų leidinių.

Informaciją parengė:
LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė
Monika Kareniauskaitė

Nuotraukos:
Monika Kareniauskaitė


© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”