Šių metų birželio 22-25 d. LGGRTC vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Monika Kareniauskaitė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „(Ne) išsakytos istorijos. Komunistinio režimo politinių kalinių šeimų išlikimo bei socialinės-profesinės integracijos strategijos Vidurio ir Rytų Europoje šeštajame ir septintajame dešimtmetyje“. Konferencijoje M. Kareniauskaitė skaitė pranešimą pavadinimu „Gulago kaliniai ir jų šeimų nariai Lietuvos SSR Stalinistiniu laikotarpio ir po Stalino: teisinė, ideologinė ir socialinė apibrėžtis“. Renginys vyko Râmnicu Sărat miestelyje, Rumunijoje.
Konferenciją organizavo Komunistinių nusikaltimų ir rumunų emigracijos atminties tyrimo institutas (the Institute for the Investigation of Communist Crimes and the Memory of the Romanian Exile (IICCMRE). Programos metu įvyko ir konferencijos dalyvių vizitas į Râmnicu Sărat esantį kalėjimą, kur Rumunijos komunistinės diktatūros metu kalėjo represuoti politiniai kaliniai. Čia ketinama steigti muziejų ir memorialą. Be to, buvo užmegzti kontaktai su Rumunijos mokslininkais, tyrinėjančiais komunistinio režimo represijas, nacistinės Vokietijos totalitarinio režimo bei jo kolaborantų vykdytą genocidą, Holokaustą bei kitus nusikaltimus žmogiškumui.
Parengė:
Vyriausioji viešųjų ryšių specialistė
Monika Kareniauskaitė
 |
 |
M. Kareniauskaitė skaitė pranešimą pavadinimu „Gulago kaliniai ir jų šeimų nariai Lietuvos SSR Stalinistiniu laikotarpio ir po Stalino: teisinė, ideologinė ir socialinė apibrėžtis“ |
Konferencijos akimirka |
 |
 |
Konferencijos dalyviai lanko Râmnicu Sărat miestelyje esantį kalėjimą, kur Rumunijos komunistinės diktatūros metu kalėjo represuoti politiniai kaliniai |
Kalėjimas Râmnicu Sărat miestelyje, kuriame ketinama steigti muziejų–memorialą komunistinių represijų aukoms atminti |
|