2021 m. gruodžio 5 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Festivalis „Knygų Arsenalas“ Kijeve

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos kultūros institutu, organizavo ir įgyvendino 2016 m. balandžio 20–24 d. Kijeve (Ukraina) vykusio tarptautinio literatūros festivalio „Knygų Arsenalas“ programą. Grupė Centro darbuotojų – Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Memorialinio departamento direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Peikštenis, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė ir šio skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Juodis – organizavo festivalio renginius ir dalyvavo juose.

Renginių metu buvo pristatyta centro mokslinė, muziejinė, edukacinė ir leidybinė veikla; pristatyti ir eksponuoti centro leidiniai užsienio kalbomis. Ukrainiečių jaunimui, norinčiam geriau suprasti Lietuvos ir Ukrainos kovotojų už laisvę kovos kasdienybę, kartu su rašytoju, teatro ir kino kūrėju Vytautu V. Landsbergiu buvo suorganizuotas pažintinis užsiėmimas „Susitikimai su gyva istorija“. Lietuvos atstovų organizuotų istorinių renginių ciklą vainikavo Juozo Lukšos-Daumanto knygos „Partizanai“ ukrainiečių kalba pristatymas. Apie ilgą ir sudėtingą laisvės kovų kelią Lietuvoje ir Ukrainoje diskutavo kompetentingi abiejų šalių atstovai – Lietuvos Respublikos Seimo narys dr. Arvydas Anušauskas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro istorikai, rašytojas ir kino kūrėjas Vytautas V. Landsbergis, Okupacinių režimų muziejaus-memorialo „Lonskio kalėjimas“ direktorius Ruslan Zabilyj, Nacionalinės atminties instituto direktorius Volodimir Viatrovič. Šiame renginyje svečiams buvo pristatyta festivalio metu eksponuota LGGRTC kilnojamoji laisvės kovotojų atminimui skirta istorinė archyvinių fotografijų paroda ukrainiečių kalba „Ir jie mokėjo džiaugtis...“. Renginyje apsilankė daug svečių, tarp jų ir Lietuvos Respublikos Seimo narys Andrius Kubilius.

Parengė:
LGGRTC Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento
Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė


Festivalio atidarymas J. Lukšos knygos pristatymas ir parodos atidarymas
LGGRTC ir LKI stendas Knygų Arsenale Prie LGGRTC stendo
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”