2021 m. gruodžio 1 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Balandžio 29 d. iškilmingu renginiu baigėsi 16-asis nacionalinis mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šiais metais konkurse dalyvavo apie 800 mokinių iš Lietuvos ir lietuviškų mokyklų užsienyje. Jie konkursui siuntė įvairius darbus – rašinius, piešinius, maketus ir rankdarbius, filmus, dainas, fotografijas, pateiktis.

Į renginį atvykę pirmųjų vietų laureatai bei jų mokytojai dalyvavo ekskursijose LR Seime ir Genocido aukų muziejuje. Vėliau visi jie susirinko į iškilmingą renginį Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (renginį vedė aktorė Marcelė Zikaraitė). Čia mokiniams ir jų mokytojams įteikti diplomai ir partnerių bei rėmėjų dovanos. Renginio metu skambėjo gražios ir prasmingos konkurso laureatų dainos, jas atliko Raminta Rimiškytė ir Simas Pčiolinas iš Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos ir Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos (mokytoja Laima Bieliūnienė), Laurynas Bertulis iš Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos (mokytoja Vaida Beinarienė) ir Edvilė Cicėnatė iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos (mokytoja Lilija Ramanauskienė).

Laureatus ir jų mokytojus renginio metu sveikino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, LR Seimo narys, Seimo pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis, Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyriausias specialistas Karolis Zikaras.

Į renginį atvyko ir savo įdomiais bei prasmingais pasakojimais, atsiminimais jį praturtino žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius. Renginyje dalyvavusi atlikėja Veronika Povilionienė pasveikino susirinkusius ir pakvietė kartu atlikti liaudies dainą.

Taip pat mokiniams buvo įteikti papildomi apdovanojimai. Lietuvos kariuomenės vado prizas įteiktas VšĮ Kretingos Pranciškonų gimnazijos mokinėms Augustei Tamašauskaitei, Eglei Daugėlaitei, Giedrei Šakalytei, Justinai Baltrūnaitei, Saulei Tamašauskaitei, Simonai Armalytei, Viktorijai Levinger už jų filmą „Įgarsinta tyla“. Lietuvos kariuomenės vado simpatijų apdovanojimas skirtas Jonui Lukšai iš Ukmergės r. Želvos gimnazijos už jo piešinį „Nematomas frontas“ (mokytoja Jolita Grigucevičienė). Apdovanojimus įteikė Lietuvos kariuomenės vado padėjėjas pulkininkas Valdemaras Rupšys.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM direktorius Marius Jatautas Pilietinio aktyvumo skatinimo apdovanojimą įteikė Gintei Valančauskytei iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos už jos rašinį „Neginkluotas jaunimo pasipriešinimas 1940-1990 m.: Mažeikių Merkelio Račkausko partizanų gyvenimų istorijos“. Ją konkursui paruošė mokytojas Algirdas Vilkas.

Dar kartą norime padėkoti visiems renginio dalyviams ir svečiams. Taip pat dėkojame konkurso partneriams – LR Švietimo ir mokslo ministerijai, Lietuvos kariuomenei, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentui prie KAM, Vilniaus lietuvių namams, bei rėmėjams – LR Seimui, Vilniaus miesto savivaldybei, „Valstiečių laikraščiui“, žurnalui „Vyzdys“.

Parengė: LGGRTC Memorialinio departamento Atminimų programų skyriaus
Vyriausioji specialistė Raimonda Steiblytė

Nuotraukos: LGGRTC Vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Monika Kareniauskaitė


Susirinkusiuosius sveikina LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė Kalba LR Seimo narys, Seimo pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis Kalba Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento vyriausias specialistas Karolis Zikaras
Konkurso laureatai prie LR seimo Apdovanojimų akimirka Apdovanojimų akimirka
Kalba Lietuvos kariuomenės vado padėjėjas pulkininkas Valdemaras Rupšys Prisiminimais dalinasi žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius Apdovanojimų akimirka
Muzikinį kūrinį atlieka Laurynas Bertulis iš Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos (mokytoja Vaida Beinarienė) Muzikinį kūrinį atlieka Edvilė Cicėnatė iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos (mokytoja Lilija Ramanauskienė) Muzikinį kūrinį atlieka Raminta Rimiškytė ir Simas Pčiolinas iš Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos ir Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos (mokytoja Laima Bieliūnienė)
Atlikėja Veronika Povilionienė pasveikino susirinkusius ir pakvietė kartu atlikti liaudies dainą Apdovanojimų akimirka
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”