2021 m. balandžio 19 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Komandiruotė į Lenkiją

Komandiruotėje dalyvavo: Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė, Memorialinio departamento direktorės pavaduotojas Eugenijus Peikštenis, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vedėja Dovilė Lauraitienė, Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vyriausioji dailininkė Elena Matulionienė, Genocido aukų muziejaus Ūkio skyriaus vedėja Gintarė Marija Vapšienė, Memorialinio meno ir ekspertizės skyriaus vedėja Violeta Kolonaitienė, Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius Arūnas Bubnys ir Istorinių tyrimų programų skyriaus vedėja Edita Jankauskienė.

Komandiruotės metu, visų pirma, buvo siekiama susipažinti su naujausiais moderniai įrengtais muziejais (Lenkijos žydų istorijos, Oskaro Šindlerio fabriko) siekiant įgyti žinių ir pasisemti naujų idėjų, kurias galima būtų pritaikyti kuriamoje ekspozicijoje „Projektas – homo sovieticus“ bei kitose Genocido aukų muziejaus ekspozicijose. Dar vienas komandiruotės tikslas – susitikti su Aušvico–Birkenau memorialo ir muziejaus padalinių vadovais ir aptarti bendradarbiavimo galimybes bei sužinoti informaciją apie įvairių tautybių Lietuvos gyventojus, kalintus Aušvico koncentracijos stovykloje (ypač apie romus, nes šiuo metu LGGRTC yra renkama medžiaga apie romų genocidą). Taip pat susitikimo metu svarstytos memorialinės lentos Aušvice kalėjusiems Lietuvos gyventojams įrengimo galimybės Aušvico–Birkenau memorialo ir muziejaus teritorijoje.

Kovo 21 d. buvo aplankytas Lenkijos žydų istorijos muziejus (lenk. Muzeum Historii Żydów Polskich) Varšuvoje. Šis muziejus pastatytas buvusioje Varšuvos geto teritorijoje. Kovo 22 d. Centro darbuotojai pirmiausia susitiko su Aušvico–Birkenau memorialo ir muziejaus Tyrimo departamento vadovu Piotru Setkievičiumi ir Tarptautinio edukacinio centro apie Aušvicą ir Holokaustą Edukacinių projektų skyriaus vadove Marta Berecka. Kitas lankytas objektas – Krokuvos miesto istorijos muziejaus padalinys – Oskaro Šindlerio fabriko muziejus. Centro darbuotojai susitiko su Oskaro Šindlerio muziejaus skyriaus vadove Monika Bednarek, kuri supažindino su muziejaus ekspozicija, žydų persekiojimo Krokuvos mieste ir apylinkėse istorija bei Šindlerio vaidmeniu gelbstint Krokuvos geto žydus.


Parengė:
LGGRTC Memorialinio departamento direktorė Gintarė Jakubonienė

 


Prie žydų muziejaus Varšuvoje Aušvicas, pasitarimas Padedamos žvakelės žuvusių atminimui Aušvice
Žvakelės žuvusių atminimui Aušvice Šindlerio muziejus
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”