2021 m. lapkričio 29 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139,  8 602 04547. El paštas centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Dėl 2016 m. vasario 2 d. DELFI portale publikuoto straipsnio

2016 m. vasario 2 d. DELFI portale buvo publikuotas žurnalisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnis:Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, reaguodamas į straipsnio pavadinimą ir paryškintus du pirmuosius sakinius, kreipėsi į DELFI portalo redakciją, prašydamas juos patikslinti, nes straipsnio pavadinimas ir du pirmieji sakiniai neatitinka tiesos.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras neketina skelbti prie Holokausto prisidėjusių asmenų sąrašų. Ketinama išleisti mokslinę monografiją apie Lietuvos policijos batalionus ir jų veiklą Nacių okupacijos metais. Monografijoje bus atskleista, kurie batalionai ir kurie asmenys buvo susiję su Holokaustu. Visų monografijoje minimų asmenų pavardės bus pateiktos knygos asmenvardžių rodyklėje, t.y. abėcėliniame vardų ir pavardžių sąraše, nurodant puslapius, kuriuose jie minimi.

DELFI portalo redakcija atsisakė patikslinti straipsnio antraštę ir du pirmuosius sakinius, nes, jos nuomone, straipsnio antraštė ir paryškinti sakiniai atitinka tiesą, t. y., jei būsimoje mokslinėje monografijoje bus įvardinti asmenys, susiję su Holokaustu, ir knygos gale jų pavardės bus paminėtos asmenvardžių rodyklėje, tokį leidinį galima vadinti sąrašu.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”