2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Knygos „Žmogus gyvena ne sau, o tėvynei“ sutiktuvės

2015 m. gruodžio 16 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso Konferencijų salėje vyko leidinių serijos „Sibiro Alma Mater“ šeštojo tomo „Žmogus gyvena ne sau, o tėvynei“ sutiktuvės.

Į knygos pristatymą susirinko buvę politiniai kaliniai, tremtiniai ir istorijai neabejingi vilniečiai. Renginį muzikiniu pasirodymu pradėjo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtiniai. Susirinkusius svečius ir knygos sudarytoją šiaulietį Romualdą Baltutį pasveikino LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Sveikinimo žodį taip pat tarė vienas iš renginio organizatorių – Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos (LPKTB) Valdybos pirmininkas Vytas Miliauskas. Kalbėjo Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos atstovas Rimantas Jokimaitis, LPKTB Tarybos narys, „Lapteviečių“ brolijos pirmininko pavaduotojas dr. Jonas Rytis Puodžius, Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“, organizuojančio projektą „Misija Sibiras“, direktorius Ignas Rusilas, LPKTB Tarybos narė, serijos „Sibiro Alma Mater“ šeštojo tomo bendraautorė Rasutė Čiuladaitė-Peslekienė ir svečias iš Rusijos – Altajaus krašto lietuvių kultūros bendruomenės narys Eduardas Čerčenko. Kalbėtojai sveikino knygos sudarytoją nuveikus milžinišką darbą, vertino knygų išliekamąją vertę ir jų reikšmę istorijos mokslui, švietimo sistemai, jaunimo patriotiniam ugdymui.

Knygos sudarytojas R. Baltutis pasidalijo prisiminimais apie Altajaus kraštą ir patirtus išgyvenimus tremtyje, kuriuos norėjo sudėti į šią ir ankstesnes serijos „Sibiro Alma Mater“ knygas. Jis kartu su Šiaulių universiteto docente dr. Irena Ramaneckiene, redagavusia „Sibiro Alma Mater“ knygas, aptarė visų šešių tomų tematiką, knygų viršelių pasirinkimo motyvus.

Prieš ir po renginio jo dalyviai galėjo įsigyti visų „Sibiro Alma Mater“ serijos leidinių, kuriuos atvežė leidėjai – Šiaulių universiteto leidykla.


Koncertuoja jaunieji atlikėjai Pristatomos knygos viršelis Renginio dalyviai
Renginio akimirka. Kalba dr. J. R. Puodžius Knygos sudarytojas R. Baltutis Knygos ištraukas cituoja dr. I. Ramaneckienė
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”