2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Konferencija Marijampolėje

2015 m. gruodžio 10 d. Marijampolės savivaldybės administracijos salėje vyko draugijos „Suvalkija“ organizuota konferencija „Suvalkija“ – 20 metų demokratijos ir žmogaus teisių sargyboje“.

Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai apie Antrojo pasaulinio karo metais vykdytą prievartinį gyventojų iškeldinimą, kuris vyko remiantis 1941 m. sausio 10 d. tarp SSRS ir Vokietijos pasirašyta gyventojų mainų sutartimi. Pagal šią sutartį iš vadinamo Suvalkų trikampio į sovietų okupuotą Lietuvą buvo iškeldinta apie 14 tūkst. lietuvių, rusų ir baltarusių. Šie žmonės prarado savo nuosavybę ir itin sudėtingomis karo sąlygomis buvo priversti įsikurti naujose vietose.

Konferencijoje dalyvavo draugijos „Suvalkija“ nariai, bendrijos „Edelweiss-Wolfskinder“ Marijampolės skyriaus nariai, Punsko ir Marijampolės mokyklų mokytojai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys ir Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė.


Bendras salės vaizdas Kalba draugijos „Suvalkija“ pirmininkė Birutė Kižienė. Sėdi iš kairės pirma R. Driaučiūnaitė, antras – dr. A. Bubnys
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”