2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Dokumentinio filmo „Žibutė – Rozalija Preibytė“ premjera

2015 m. gruodžio 8 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje vyko režisieriaus Justino Lingio dokumentinio filmo „Žibutė – Rozalija Preibytė“ premjera. Filme pasakojama apie politinę kalinę, poetę ir memuaristę Rozaliją Preibytę-Valiūnienę.

Į filmo premjerą gausiai susirinkusius buvusius politinius kalinius, tremtinius ir visuomenės veikėjus pasveikino Genocido aukų muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Ramunė Driaučiūnaitė. Trumpai pristačiusi filmo heroję, ji pakvietė Tomą Ruibį paskaityti jos eilėraščių, parašytų kalint Lukiškių kalėjime ir Komijos lageriuose. Kadangi vienas R. Preibytės-Valiūnienės dar 1949 m. šv. Kalėdų išvakarėse parašytų eilėraščių virto populiaria liaudies daina „Sugrįšiu“, R. Driaučiūnaitė atliko ją kartu su kolege Gerda Urboniene. Joms pritarė ir salėje susirinkę žiūrovai. Vėliau renginio dalyviams buvo parodyta dokumentinė medžiaga iš R. Preibytės-Valiūnienės baudžiamosios bylos, saugomos Lietuvos ypatingajame archyve. Prieš filmo peržiūrą trumpą žodį tarė ir jo režisierius J. Lingys. Jis padėkojo susirinkusiesiems ir palinkėjo gerų įspūdžių. Pažiūrėjus filmą tarp žiūrovų ir filmo autoriaus dar tęsėsi šiltas bendravimas muziejaus Konferencijų salėje.


Renginio akimirka T. Ruibys skaito eilėraščius, šalia – R. Driaučiūnaitė Kalba režisierius J. Lingys
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”