2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Vizitas Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje

2015 m. lapkričio 26 d. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Atminimo programų skyriaus vyriausioji specialistė Raimonda Steiblytė ir Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso vyresnioji edukologė Aistė Bajoriūnaitė lankėsi Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijoje.

R. Steiblytė vyresniųjų klasių mokinius supažindino su programa „Okupacijų istorija jaunimui“, galimybėmis dalyvauti LGGRTC vykdomuose projektuose ir pristatė mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvių rašinių ir piešinių rinktinę „Istorija – praeities liudytoja“.

A. Bajoriūnaitė vedė mokiniams edukacinį užsiėmimą „Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas“. Jo metu mokiniai atliko įvairias užduotis ir sužinojo, kokiais būdais jaunimas priešinosi sovietinei sistemai ir kaip sovietinė valdžia siekė nuslopinti nelegalius jaunimo judėjimus.

Išvykos metu LGGRTC darbuotojos ne tik pabendravo su šilta gimnazijos bendruomene, bet ir apžiūrėjo mokyklos muziejų, susipažino su miestelio istorija.

© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”