2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Diskusija Berlyne

2015 m. lapkričio 4 d. Berlyne (Vokietija) vyko renginys „Lietuva nuo Hitlerio–Stalino pakto iki stalinizmo: nutylėta prievartos, tremčių ir deportacijų istorija“. Jį organizavo Konrado Adenauerio fondas, Lietuvos Respublikos ambasada Vokietijoje, Vokietijos Federalinis SED diktatūros įvertinimo fondas, Vokietijos–Lietuvos forumas ir Komunistinės tironijos aukų sąjunga.

Konrado Adenauerio fondo akademijoje surengtą podiumo diskusiją atidarė Konrado Adenauerio fondo Europinio ir tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Frankas Priessas ir Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Deividas Matulionis. Savo kalbose jie pabrėžė, kad Antrojo pasaulinio karo pabaiga Lietuvai ir kitoms Vidurio ir Rytų Europos tautoms neatnešė išsvajotos laisvės. Vėliau vykusioje diskusijoje apie Lietuvos netektis ir santykį su sovietine ir nacių okupacijomis kalbėjo Lietuvos ir Vokietijos istorikai: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido ir rezistencijos tyrimo departamento direktorius dr. Arūnas Bubnys ir Hamburgo universiteto Šiaurės Rytų Europos vokiečių kultūros ir istorijos instituto direktorius, Vokietijos–Lietuvos forumo valdybos pirmininkas habil. dr. Joachimas Tauberis. Savo prisiminimais taip pat dalijosi istorijos liudininkas, buvęs politinis kalinys Antanas Petrikonis. Diskusiją moderavo Memorialo nužudytiems Europos žydams direktorius Uwe Neumärkeris.

Pristatant sovietų nusikaltimus Lietuvoje, buvo siekiama Vokietijos visuomenei paaiškinti Baltijos šalyse jaučiamą didelį susirūpinimą Rusijos veiksmais Ukrainoje, neteisėta Krymo okupacija ir kuriama įtampa tarp Rusijos ir NATO, taip pat išryškinti nacių ir sovietų totalitarinių režimų panašumus ir skirtumus.


Podiumo diskusijos dalyviai. Iš kairės: habil. dr. J. Tauberis, dr. A. Bubnys, U. Neumärkeris, A. Petrikonis
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”