2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Trėmimo metinių minėjimas

2015 m. spalio 2 d. prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms Aukų g. vyko Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos bei bendrijos Vilniaus skyrių organizuota susikaupimo valandėlė 1951 m. spalio 2–3 d. trėmimo metinėms paminėti. Renginyje dalyvavo buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) darbuotojai, „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyviai, vilniečiai.

Minėjimą vedė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tarybos pirmininkas Petras Musteikis. Prie paminklo buvo padėta gėlių, uždegta žvakučių ir tylos minute pagerbtos sovietinės okupacijos aukos. Vėliau istorines aplinkybes susirinkusiesiems priminė ir apie istorinės atminties svarbą kalbėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys, Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas Vytautas Saulis, LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Darius Juodis ir Lietuvos Respublikos Seimo narys, Parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ pirmininkas dr. Arvydas Anušauskas. 1951 m. tremtinės Anelė Plesevičienė ir Regina Šiaučiulienė dalijosi autentiškais prisiminimais, projekto „Misija Sibiras‘15“ dalyvė Julija Ciurupa pasakojo apie šių metų ekspediciją į Tomsko sritį, o buvusi tremtinė Marija Pudlauskienė deklamavo Bernardo Brazdžionio eiles. Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė“ tradiciškai atliko tremtinių dainas.

Pasibaigus oficialiam minėjimui, visi jo dalyviai buvo pakviesti į LGGRTC Genocido aukų muziejų, kur jiems buvo parodytas dokumentinis filmas „1941 metų tremtis vaikų akimis“.


Trėmimų aukas pagerbia Seimo nariai V. Saulis ir A. Anušauskas Kalba dr. D. Juodis Grupė minėjimo dalyvių po renginio
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”