2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
Atvirų durų diena

2015 m. rugsėjo 23-iąją, minint Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse vyko atvirų durų diena.

Genocido aukų muziejuje vilniečiai ir miesto svečiai galėjo apžiūrėti Konferencijų salėje eksponuojamą parodą „Už Uralo, žemės galo...“, ekspozicijas pirmajame ir antrajame aukšte bei buvusį KGB vidaus kalėjimą, kurio vienoje iš kamerų įrengta ekspozicija, supažindinanti su nacių okupacija Lietuvoje, Vilniaus geto istorija ir masinių žudynių vieta Paneriuose, o kitoje šiuo metu eksponuojama Lietuvos romų bendruomenės persekiojimą nacių okupacijos metais atspindinti paroda.

Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso lankytojai turėjo galimybę susipažinti su muziejine ekspozicija „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ ir Konferencijų salėje nuo rugsėjo 23 d. eksponuojama Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus kilnojamąja paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“. Šioje parodoje pateikiamos išskirtinės, autentiškos išgelbėtų per Holokaustą Lietuvos žydų vaikų istorijos, gausiai iliustruotos senomis retomis fotografijomis. Paroda atskleidžia atsakomybės ir žmoniškumo jausmą, pasiaukojimą – savybes, kuriomis išsiskyrė žydų gelbėtojai. Nacių okupacijos laikotarpiu Tuskulėnų dvare gyvenusi Antonovičių šeima taip pat gelbėjo žydus ir yra pripažinta Pasaulio tautų teisuoliais bei apdovanota Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi. Pirmąją parodos eksponavimo dieną ją aplankė daugiau nei 100 moksleivių iš Vilniaus Antakalnio, Eišiškių Stanislovo Rapolionio ir Šeduvos gimnazijų bei Šalčininkų mokyklos. Iš viso Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse rugsėjo 23 d. apsilankė beveik 400 lankytojų.


Lietuvos žydų genocido atminimo dienai skirtas plakatas Moksleiviai susipažįsta su Memorialiniame komplekse eksponuojama paroda Parodos „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ fragmentas
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”