2021 m. spalio 25 d.
Paieška
Biudžetinė įstaiga, Didžioji g. 17/1, LT-01128 Vilnius, įm. k. 191428780. tel. (8~5) 231 4139, faks. (8~5) 279 1033, centras@genocid.lt
Versija spausdinimui
„Trakinių partizanų“ sąskrydis

2015 m. rugsėjo 5 d., pirmąjį rugsėjo šeštadienį, Anykščių r. Trakinių k. vyko tradicinis sąskrydis „Trakinių partizanai 2015“, kurį organizavo VšĮ „Trakinių partizanai“ ir Lietuvos šaulių studentų korporacija „Saja“. Renginyje dalyvavo keli šimtai įvairaus amžiaus žmonių iš visos Lietuvos, kuriems netrūko nei geros nuotaikos, nei įvairiausių užsiėmimų.

Sąskrydžio metu buvo prisiminti prieš 70 metų Trakiniuose žuvę laisvės kovotojai, diskutuota apie partizaninio karo svarbą, šiandieninės Lietuvos pokyčius, Rusijos vykdomo informacinio karo grėsmes. Su savo veikla ir galimybėmis supažindino šauliai ir Lietuvos kariuomenė, vyko karo rekonstruktorių pasirodymas ir koncertinė programa, į kūrybines dirbtuves kvietė leidykla „Aukso žuvys“. Susirinkusieji buvo vaišinami gardžia kareiviška koše ir arbata.

Antrus metus iš eilės sąskrydyje veikė ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) knygynėlis. Leidybos skyriaus vyriausioji vadybininkė Rima Alėjūnienė siūlė įsigyti įvairių partizaninės tematikos leidinių, o vyriausioji viešųjų ryšių specialistė Vilma Juozevičiūtė šventės dalyviams dalijo nemokamus plakatus ir partizaninių apygardų žemėlapius. Į renginį su karo rekonstrukcijos klubo „Grenadierius“ nariais atvykęs LGGRTC Istorinių tyrimų programų skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Darius Juodis tradiciškai dalyvavo partizanų mūšio inscenizacijoje. Tarp sąskrydžio dalyvių buvo matyti nemažai ir kitų jaunesnės kartos LGGRTC darbuotojų. Į sąskrydį atvykusi LGGRTC generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė džiaugėsi sutikusi daug senų ir gerų pažįstamų. Puikios šventės dalyvių nuotaikos nesugadino net ir netikėtai prapliupęs lietus.


Diskusijos akimirka Šventės dalyviai domisi LGGRTC leidiniais Dr. D. Juodis (trečias iš kairės) su kitais partizaninio karo rekonstruktoriais
© Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.
Sukūrė: „Teratekas”